TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi dojadą do przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Od 9 grudnia
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.12.2018 11:39:26
Pociągi dojadą do przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Od 9 grudnia (foto: PKP PLK)

Od 9 grudnia br. pociągi z Krzyża dojadą do Przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Od 9 grudnia br. pociągi z Krzyża dojadą do Przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Z uwagi na trwający remont estakady nadal będzie utrzymana zastępcza komunikacja autobusowa między tym przystankiem a Stacją Gorzów Wielkopolski – poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec.

Od maja br. przystanek kolejowy Gorzów Wschodni jest wyłączony z ruchu kolejowego z uwagi na przebudowę torów i modernizację dwóch przejazdów kolejowo-drogowych: na ul. Teatralnej i ul. Szpitalnej. Między przystankiem a Santokiem funkcjonuje autobusowa komunikacja zastępcza.

"Na przejazdach zamontowano nowe urządzenia zabezpieczenia. Sygnalizacja i rogatki będą testowane w najbliższych dniach, jeszcze przed wznowieniem ruchu pociągów, co nastąpi 9 grudnia br. Sprawdzane jest także działanie nowego, komputerowego systemu sterowania ruchem obejmującego Stację Gorzów i Przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni. Szkoleni są pracownicy" – powiedział rzecznik.

Dodał, że dla zwiększenia bezpieczeństwa, na każdym z przejazdów zostały zamontowane cztery kamery monitoringu. Urządzenia o wyższej rozdzielczości pozwolą na dokładną identyfikację m.in. tablic rejestracyjnych pojazdów, które złamią zasady bezpieczeństwa.

Kolejarze przestrzegają przed jeżdżeniem na pamięć, gdyż rogatki już są testowane, a od niedzieli wracają rozkładowe pociągi.

Ponadto w rejonie przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni został zamontowany nowy rozjazd. Urządzenie zostało wyposażone w elektryczne ogrzewanie, co zapewni sprawny przejazd pociągów w trudnych warunkach zimowych.

Modernizacja przejazdów na odcinku od Santoka do Gorzowa Wlkp. jest jednym z przedsięwzięć powiązanych z trwającą w Gorzowie modernizacją mierzącej ponad 2 km zabytkowej estakady kolejowej. Gruntowna przebudowa obiektu ma zakończyć się do marca przyszłego roku. Wartość inwestycji to 95 mln zł netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
PKP PLK
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.