TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi dalekobieżne zatrzymają się na stacji Chorzów Batory
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.05.2018 11:15:16
Pociągi dalekobieżne zatrzymają się na stacji Chorzów Batory (źródło: Stacja Muzeum)

Pociągi dalekobieżne w końcu zatrzymają się w Chorzowie Batorym.

Pociągi dalekobieżne w końcu zatrzymają się w Chorzowie Batorym – spółka PKP Intercity pozytywnie odpowiedziała na wystąpienie Henryka Mercika, wicemarszałka województwa śląskiego i lidera Śląskiej Partii Regionalnej.

Jak informuje ŚPR zgodnie z informacją przesłaną przez PKP Intercity, Ministerstwo Infrastruktury – jako organizator międzywojewódzkich pasażerskich przewozów kolejowych – wyraziło zgodę na wprowadzenie, w wariancie pilotażowym, postoju na stacji Chorzów Batory, w ramach rozkładu jazdy 2018/2019. Oznacza to zwiększenie dostępności transportu kolejowego nie tylko dla mieszkańców Chorzowa, ale także sąsiednich miast – Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

ŚPR podaje, że starania o zwiększenie roli dworca w Chorzowie Batorym na kolejowej mapie Polski trwały od lat. Na początku tego roku zawiązała się grupa, w której skład weszli społecznicy, lokalne stowarzyszenia oraz samorządowcy na czele z Henrykiem Mercikiem, wicemarszałkiem województwa i liderem ŚPR oraz Krzysztofem Szulcem, chorzowskim radnym RAŚ. Wspólne działania zakończyły się sukcesem i dzięki temu Chorzów zyska przynajmniej 20 połączeń dalekobieżnych (m.in. do Świnoujścia, Olsztyna czy Lwowa).

Postój pociągów dalekobieżnych na stacji Chorzów Batory wprowadzony będzie w wariancie pilotażowym. Oznacza to, że będzie systematycznie badana liczba wsiadających i wysiadających na tej stacji. Na podstawie tych informacji organizator przewozów podejmie decyzję o zachowaniu bądź rezygnacji z postojów w kolejnych rozkładach pociągów. Teraz tylko od zainteresowania mieszkańców Chorzowa i okolicznych miast zależy czy stacja Chorzów Batory na stałe pojawi się w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych, a otoczenie dworca ożyje.

Warto jednocześnie przypomnieć, że obecnie z Chorzowa Batorego odjeżdża codziennie prawie 100 pociągów Kolei Śląskich w kierunku m.in. Katowic, Gliwic, Częstochowy, Bytomia czy Lublińca. Podróż do Gliwic trwa 20 min., do Bytomia 17 min., a do centrum Katowic tylko 7 min.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
stacja
PKP Intercity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.