TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociągi coraz punktualniejsze
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.05.2018 18:44:05
Pociągi coraz punktualniejsze

Punktualność kolejowych przewozów pasażerskich wzrosła w pierwszym kwartale tego roku do 90,1 proc. z 86,9 proc. kwartał wcześniej - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Punktualność kolejowych przewozów pasażerskich wzrosła w pierwszym kwartale tego roku do 90,1 proc. z 86,9 proc. kwartał wcześniej - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Jednak w stosunku do pierwszego kwartału przed rokiem wynik ten jest gorszy, bo w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku punktualność pociągów pasażerskich wynosiła 92,1 proc.

Jak informuje UTK, tradycyjnie najbardziej punktualni są przewoźnicy operujący na wydzielonej infrastrukturze, czyli Warszawska Kolej Dojazdowa (99,6 proc.) i trójmiejska PKP SKM (98,3 proc.). Dobre wyniki mają też Łódzka Kolej Aglomeracyjna (96,8 proc.) i warszawska SKM (94,6 proc.). Najmniej punktualne były Koleje Małopolskie (73,4 proc.).

W pierwszym kwartale 2018 roku licencjonowani przewoźnicy kolejowi uruchomili 434,5 tys. pociągów, czyli o ok. 10,7 tys. więcej niż w pierwszym kwartale 2017 i o 7,6 tys. więcej niż w czwartym kwartale 2017 roku.

Jak dodano, w pierwszym kwartale bieżącego roku średni czas opóźnień pociągów na stacji końcowej wyniósł 9 minut 5 sekund. Największy odsetek stanowiły pociągi opóźnione do 5 minut – 53,6 proc. (blisko 49,5 tys.) oraz od 5 do 60 minut - 44,6 proc. (prawie 41,2 tys.).

UTK poinformował też, że w pierwszym kwartale 2018 roku odwołano 2 tys. 864 pociągi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
punktualność
  • Leszek Niedziółka – 10.05.2018

    Wystarczy pójść na dworzec Warszawa Centralna i posłuchać jak punktualne są pociągi. :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.