TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociąg papieski w kujawsko-pomorskim
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.06.2017 19:19:46 3 komentarze
Pociąg papieski w kujawsko-pomorskim

W weekend stoiska firmowe w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Toruniu, a już od poniedziałku możliwość przejażdżki Pociągiem Papieskim.

W ten weekend stoiska firmowe w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Toruniu, a już od poniedziałku możliwość przejażdżki Pociągiem Papieskim.

W taki sposób Przewozy Regionalne będą uczestniczyć w obchodach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którego są oficjalnym partnerem.

5, 6 i 7 czerwca pociąg papieski będzie obsługiwał połączenia w regionie. I tak, 5 czerwca pojedzie na trasie Toruń Gł. (10:08) – Kutno (12:15) i Kutno (16:04) – Toruń Gł. (18:03).

6 i 7 czerwca natomiast złota jednostka 14WE będzie kursować według planu:

Toruń Gł. (4:36) – Włocławek (5:24)

Włocławek (5:55) – Bydgoszcz Gł. (7:57)

Bydgoszcz Gł. (11:57) – Włocławek (13:43)

Włocławek (14:32) – Bydgoszcz Gł. (16:06)

Bydgoszcz Gł. (17:20) – Toruń Gł. (18:00)

Pociąg papieski można niestety spotkać na szlakach już tylko okazjonalnie. Przypomnijmy, że jego początki sięgają 2006 roku. 31 maja skład wyjechał na trasę, co prawda był to przejazd zamknięty, ale można rzec, że to właśnie wtedy po raz pierwszy połączył dwa najbardziej bliskie Janowi Pawłowi II miasta - Kraków i Wadowice. Także tego dnia odbyła się uroczysta prezentacja pociągu na Dworcu Głównym. Regularne jazdy z pasażerami rozpoczęły się 3 czerwca.

Po upadku tej ciekawej inicjatyw skład 14WE, zbudowany przez Newag, miał być wykorzystywany na innych małopolskich połączeniach. Pojawiał się rzadko, finalnie został odstawiony i oczekuje lepszych czasów. Trochę to dziwne, bo Przewozy Regionalne potentatem taborowym nie są i aż się prosi, żeby mając wykorzystać go nieco lepiej, mimo, że skład 14WE-07 został zaprojektowany pod kątem kursowania na papieskiej linii. Jest on wyposażony w 152 fotele, monitoring wnętrza oraz klimatyzację. Przystosowano go także do przewozu osób niepełnoprawnych - każdorazowo może podróżować nim 8 osób na wózkach inwalidzkich. Także dla nich dostosowano toalety i przejścia. W pociągu zamontowane zostały urządzenia multimedialne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
14WE
Przewozy Regionalne
pociąg papieski
kujawsko-pomorskie
  • Misiek Krk – 05.06.2017

    Czyżby Abba Tadeusz "Maybach" miał coś z tym wspólnego?I dlaczego ten całkiem przyzwoity wewnątrz skład nie kursuje liniowo?Szykują go na relikwię czy jak.

  • PLati – 06.06.2017

    Taaa, od 6 sie bujam z Wawy osobowymi, dojeżdżam o 13 do Aleksandrowa Kujawskiego i co jedzie do Włocławka?? Elf!! Ładny mi papieski! Już sie popsuł? Drugiego dnia kursów?? :/

  • kolejFAN – 08.06.2017

    Ten kaczokibel nadaje się po prostu na złom. A dorabianie do niego ideologii że "papieski" to jakieś pomieszanie sacrum z profanum.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!