TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociąg Papieski ponownie wozi pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.06.2017 12:07:26
Pociąg Papieski ponownie wozi pasażerów (foto: PR)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl od dziś Pociąg Papieski znów kursuje z pasażerami – tym razem w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl od dziś Pociąg Papieski znów kursuje z pasażerami – tym razem w województwie kujawsko-pomorskim.

Jego uruchomienie jest elementem obchodzonego od 3 do 11 czerwca Święta Województwa Kujawko-Pomorskiego. Święty Jan Paweł II jest oficjalnym patronem tego regionu. Pociąg Papieski będzie kursował pomiędzy trzema miejscowościami, które odwiedził św. Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek – Włocławkiem (w 1991 r.), Bydgoszczą (w 1999 r.) i Toruniem (w 1999 r.).

Pociąg papieski pierwotnie kursował na trasie Kraków – Wadowice, a przez trzy najbliższe dni wozić będzie mieszkańców i gości naszego województwa, którego patronem jest właśnie św. Jan Paweł II. Zapraszam także do zwiedzania tego wyjątkowego pociągu na stacjach Bydgoszcz Główna i Toruń Główny - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Chcemy w ten sposób uczcić pamięć wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych i przypomina o zaangażowaniu POLREGIO w Światowe Dni Młodzieży. "Budujemy dobrą kolej – budujemy dobre relacje" to nie tylko nasze hasło reklamowe, ale filozofia działania Spółki. Podczas zeszłorocznych ŚDM w Krakowie naszymi pociągami podróżowało łącznie blisko milion pasażerów. Była to największa tego typu operacja logistyczna w Polsce – dodaje Zgorzelski.

Prowadząc działalność biznesową, trzeba koncentrować się na jakości usług, bo to one mają duży wpływ na zwiększanie liczby klientów, a w rezultacie na wyniki finansowe. Ważna jest również społeczna odpowiedzialność i budowanie dobrych relacji z mieszkańcami regionów, do czego ARP jako większościowy udziałowiec od początku przywiązuje dużą wagę. Dlatego cieszymy się z kolejnego projektu mającego również wymiar społeczny, jakim jest uruchomienie Pociągu Papieskiego w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego – mówi Marcin Chludziński, Prezes ARP S.A.

Przewoźnik przypomina, że Pociąg Papieski to wyjątkowy skład, którego ciepła kolorystyka, nowoczesne, klimatyzowane wnętrze oraz wygodne fotele sprawiają, że przejazd nim jest bardzo komfortowy. Posiada 152 miejsca siedzące oraz 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Podczas jazdy pasażerowie mogą oglądać filmy o św. Janie Pawle II oraz wysłuchać audycji – również w wersji obcojęzycznej – upamiętniających ten szczególny dla nas pontyfikat. W pociągu można też obejrzeć wystawę zdjęć Adama Bujaka, który od początku do końca pontyfikatu towarzyszył z obiektywem św. Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek. W 2006 roku Pociąg Papieski został pobłogosławiony przez Papieża Benedykta XVI w czasie jego wizyty w Polsce. Obecnie ten unikatowy skład obsługuje połączenia okazjonalne.

5 czerwca we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowaliśmy przejazd Pociągu Papieskiego z Torunia na uroczystą sesję Sejmiku Województwa do Włocławka. Dodatkowo 6 i 7 czerwca mieszkańcy województwa będą mogli podróżować tym pociągiem pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem i Włocławkiem na ogólnych zasadach. To nasz wkład w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017. W tym roku został nam nadany tytuł oficjalnego partnera tego wydarzenia – mówi Waldemar Bachmatiuk, Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego POLREGIO.

W miniony weekend, podczas uroczystości odbywających się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego, POLREGIO przygotowało stoiska promocyjne w Bydgoszczy, Inowrocławiu oraz we Włocławku, na których odwiedzający mogli uzyskać informacje o stałej ofercie przewoźnika oraz o kursowaniu Pociągu Papieskiego.

Pociąg Papieski będzie można zwiedzać:

• 5 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19:00,

• 6 i 7 czerwca przy peronie nr 1 stacji Bydgoszcz Główna w godz. 10:00-11:57,

• 6 i 7 czerwca przy peronie nr 2 stacji Toruń Główny w godz. 18:03-19:00.

Rozkład jazdy Pociągu Papieskiego:

5, 6 i 7 czerwca Pociąg Papieski będzie obsługiwał regularne połączenia POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim.

5 czerwca:

• Toruń Gł. (10:08) – Kutno (12:15),

• Kutno (16:04) – Toruń Gł. (18:03).

6 oraz 7 czerwca:

• Toruń Gł. (4:36) – Włocławek (5:24),

• Włocławek (5:55) – Bydgoszcz Gł. (7:57),

• Bydgoszcz Gł. (11:57) – Włocławek (13:43),

• Włocławek (14:32) – Bydgoszcz Gł. (16:06),

• Bydgoszcz Gł. (17:20) – Toruń Gł. (18:00).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Pociąg Papieski
kujawsko-pomorskie