TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociąg papieski na PKR
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.05.2018 10:01:54
Pociąg papieski na PKR

Wygląda na to, że Przewozy Regionalne wreszcie mają pomysł na zagospodarowanie Pociągu Papieskiego.

Wygląda na to, że Przewozy Regionalne wreszcie mają pomysł na zagospodarowanie Pociągu Papieskiego.

Skład został skierowany do obsługi Podhalańskiej Kolei Regionalnej. I wszystko wskazuje na to, że zagości tam na dłużej. Być może jest to faktycznie dobry pomysł na zagospodarowanie tego całkiem przecież jeszcze sprawnego pociągu.

Przypomnijmy historię tej jednostki. Pociąg Papieski to wyjątkowy skład, w ciekawej kolorystyce, i, jak na Przewozy Regionalne, z nowoczesnym i klimatyzowanym wnętrzem. Wygodne fotele sprawiają, że przejazd nim jest bardzo komfortowy. Posiada 152 miejsca siedzące oraz 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Podczas jazdy pasażerowie mogą oglądać filmy o św. Janie Pawle II oraz wysłuchać audycji – również w wersji obcojęzycznej – upamiętniających ten szczególny pontyfikat. W pociągu można było obejrzeć wystawę zdjęć Adama Bujaka, który od początku do końca pontyfikatu towarzyszył z obiektywem św. Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek. W 2006 roku Pociąg Papieski został pobłogosławiony przez Papieża Benedykta XVI w czasie jego wizyty w Polsce. Dotychczas ten unikatowy skład obsługiwał połączenia okazjonalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podhalańska Kolej Regionalna
Pociąg papieski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.