TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociąg i rower – PKP Intercity na dzień bez samochodu
PKP IC InfoRail.pl - Opublikowano: 21.09.2017 22:44:02 2 komentarze
Pociąg i rower – PKP Intercity na dzień bez samochodu

W nadchodzący weekend z okazji "Dnia bez samochodu" postaw na ekologiczne środki transportu: pociąg i rower.

W nadchodzący weekend z okazji "Dnia bez samochodu" postaw na ekologiczne środki transportu: pociąg i rower.

Planując piątkowy, sobotni czy niedzielny wypad za miasto pamiętaj o wyjątkowej promocji. Wybierając się w podróż składem PKP Intercity możesz zabrać ze sobą swój jednoślad bez konieczności nabywania biletu na jego przewóz.

Corocznie obchodzony 22 września "Dzień bez samochodu" to zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla ich zdrowia przyzwyczajeń oraz działanie na rzecz powstrzymania niekorzystnych zmian klimatycznych. Dlatego w tym czasie propagowane jest korzystanie z różnych form komunikacji publicznej. Pociągi są jednymi z najbardziej ekologicznych środków transportu. Nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne PKP Intercity, a także nowe i zmodernizowane wagony czy lokomotywy są projektowane z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

Bezpłatny przewóz roweru

Wybierając się w podróż w nadchodzący weekend, można pociągiem bezpłatnie przewieźć rower. Aby to zrobić, należy w kasie biletowej zgłosić chęć skorzystania z promocji, która obowiązuje od piątku do niedzieli (pasażerom, którzy w przedsprzedaży oraz przez Internetowy System Sprzedaży zakupili bilety na przewóz roweru w okresie trwania promocji przysługuje zwrot należności za bilet w pełnej wysokości). Przed planowaniem podróży warto sprawdzić czy wybrany pociąg jest dostosowany do przewozu jednośladów. Informacje o zestawieniu składów można znaleźć na stronie www.intercity.pl.

Zaplanuj rowerową wycieczkę

Z roku na rok jazda rowerem staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. W całym kraju powstają nowe ścieżki i szlaki rowerowe, do wielu z nich dotrzemy szybko i komfortowo pociągami PKP Intercity. Dzięki temu wycieczki rowerowe nie muszą ograniczać się tylko do miejsc zamieszkania. Na przykład piękno Polski Wschodniej można podziwiać w czasie wycieczek rowerowych na trasie Green Velo. Szlak wiedzie przez pięć regionów: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Do stolic wszystkich tych województw można dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Proponowane kierunki:

- szlaki rowerowe w Górach Świętokrzyskich

dojazd z Krakowa do Kielc składem IC Żeromski (wyjazd o 7:24, przyjazd 9:04)

- szlaki rowerowe w Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej

dojazd z Warszawy do Białegostoku składem IC Słonimski (wyjazd o 10:10, przyjazd 12:27)

Więcej informacji o promocji pod linkiem: https://www.intercity.pl/pl/swiatowy-dzien-bez-samochodu/ .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • bike – 22.09.2017

    hehe - z czym do ludzi? 4-6 rowerów na pociąg...

  • G.kolejarz – 23.09.2017

    Myślę że IC powinny dogadać się z wypożyczalniami rowerów a w przyszłości z wypożyczalniami samochodów elektrycznych gdy takie powstaną. Cena za wypożyczenie sprzętu powinna być wkalkulowana w cenę biletu.O tym trzeba myśleć już teraz.A póki co doposażyc pociągi we wagony posiadające miejsca do przewozu rowerów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.