TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pociąg `czterech stolic` już jeździ
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.10.2018 14:05:01
Pierwszy kurs pociągu czterech stolic (foto: UZ)

28 września po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg "czterech stolic". Pasażerowie mogą podróżować z Kijowa do Mińska, Wilna i Rygi.

28 września po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg "czterech stolic". Pasażerowie mogą podróżować z Kijowa do Mińska, Wilna i Rygi.

W planach jest przedłużenie połączenia do Tallina. Negocjacje z kolejami estońskimi już trwają.

Pierwszy kurs cieszył się sporym zainteresowaniem podróżnych. Jak poinformował szef UZ Jewhen Krawcow zajętych było około 55% miejsc. To dobry wynik. Począwszy od 30% frekwencji pociąg staje się ekonomicznie opłacalny dla ukraińskich kolei – mówił Krawcow.

Czas przejazdu pociągu z Kijowa do Rygi to 19 godzin. Za przejazd II klasą z Kijowa do Rygi trzeba zapłacić 2219,11 hrywien (ok. 285 zł), w wagonie sypialnym – 4428,17 hrywien (ok. 575 zł). Bilet II klasy z Kijowa do Wilna kosztuje 1640,62 hrywien (ok. 220 zł), a w wagonie sypialnym – 3271,78 hrywien (ok. 425 zł). Bilet z Kijowa do Mińska w wagonie II klasy to koszt 1853,98 hrywien (ok. 240 zł), zaś w wagonie sypialnym 3574,69 hrywien (ok. 365 zł).

Obecnie pasażerowie mogą podróżować koleją z Ukrainy do 8 krajów Unii Europejskiej. To Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Austria, Litwa i Łotwa. UZ otwiera nowe trasy i poprawia obsługę pasażerów. Rozwój naszej sieci zapewnia szynową konkurencję dla transportu lotniczego i drogowego - powiedział szef UZ Jewhen Krawcow.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UZ
Ukraina
Litwa
Kijów
Łotwa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.