TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po polskich torach (3) – Przewozy Regionalne
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.03.2019 12:21:51
Po polskich torach (3) – Przewozy Regionalne

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, w których jeździmy po polskich torach. Dziś mamy pierwszego maszynistę! O swojej pracy opowiada nam Krystian.

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, w których jeździmy po polskich torach. Dziś mamy pierwszego maszynistę! O swojej pracy opowiada nam Krystian, który prowadzi pociągi Przewozów Regionalnych.

InfoRail: Początek – jak to się zaczęło? Jak zostałeś maszynistą?

Krystian: Wszystko się zaczęło od małego dziecka kiedy to babcia zabierała mnie na dworzec w Szczecinie Zdrojach. Wtedy jako dziecko pociągi wywierały na mnie ogromne wrażenie info tego momentu kolej stała się moją pasją. Szkole średnia wybrałem świadomie A było to technikum kolejowe w Szczecinie. Miesiąc po ukończeniu szkoły od razu załapałem się na nabór do firmy Przewozy Regionalne i w taki sposób zacząłem kurs na maszynistę.

Praca ta daje mi ogromną satysfakcję i pewnego rodzaju dumę z wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu, tym bardziej że robię to o czym marzyłem już jako dziecko w podstawówce, kiedy to nikt wtedy jeszcze nie myślał kim chce zostać w przyszłości, mały Krystian już wiedział...maszynistą.

InfoRail: Na jakich trasach jeździsz i czy jesteś zadowolony z tej pracy? Co sprawia ci satysfakcję – co byś zmienił?

Krystian: Jeżdżę po terenie całego województwa A nawet i poza m.in do Pomorskiego Wielkopolskiego czy lubuskiego. Pociągi prowadzę m.in do takich stacji jak Świnoujście, Kołobrzeg, Piła, Poznań, Zielona Góra. A czy bym coś chciał zmienić? Tak, chciałbym aby zawód ten był traktowany i szanowany jak w czasach przedwojennych kiedy kolejarze mieli wspaniałe mundury, i byli szanowani przez społeczeństwo bo jakby nie patrzeć Kolejarze służą państwu. I do tej pory każdy maszynista nie mówi że idzie do roboty czy pracy tylko na służbę.

InfoRail: Jaki oceniasz warunki finansowo-socjalne?

Krystian: Warunki socjalne są myślę że dobre, a co do spraw finansowych to jako maszyniści którzy ponoszą odpowiedzialność za powierzony tabor jak i ludzkie życie które jest bezcenne! uważam że pensje mogłyby być większe w stosunku do odpowiedzialności jaka ciąży na naszych barkach.

InfoRail: Jakie pociągi prowadzisz? Czy chciałbyś je zamienić na jakieś inne?

Krystian: Prowadzę najnowocześniejszy tabor w Polsce, jakim są tzw. Impulsy z Newagu z Nowego Sącza. To wszytko zasługa Marszałka który dostrzegł że aby zachęcić ludzi do kolei którzy odeszli w latach 90 ze względu na straszny stan infrastruktury i taboru, należy inwestować w nowoczesny tabor lub głęboką modernizację starego taboru, która do złudzenia przypomina fabrycznie nowe pojazdy. Więc pytanie czy chciałbym zamienić je na jakieś inne, jest pytaniem w tym przypadku myślę retorycznym


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
maszynista
Przewozy Regionalne