TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po metrobilecie kolej w wyszukiwarce połączeń ZTM
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 01.07.2019 10:11:56
Po metrobilecie kolej w wyszukiwarce połączeń ZTM

Po wprowadzeniu okresowego Metrobiletu, dającego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii możliwość korzystania z komunikacji miejskiej oraz Kolei Śląskich, tamtejszy Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi rozszerzoną o pociągi wyszukiwarkę połączeń.

Po wprowadzeniu okresowego Metrobiletu, dającego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii możliwość korzystania z komunikacji miejskiej oraz Kolei Śląskich, tamtejszy Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi rozszerzoną o pociągi wyszukiwarkę połączeń.

Rzeczniczka GZM Kamila Rożnowska poinformowała, że zmodernizowana wyszukiwarka połączeń zostanie pilotażowo uruchomiona w nocy z soboty na niedzielę.

W ramach wprowadzonego do sprzedaży w czwartek Metrobiletu można z jednym biletem okresowym jeździć Kolejami Śląskimi i korzystać z transportu organizowanego przez Metropolię. W tej sprawie zrzeszająca 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego GZM porozumiała się z samorządem regionu, do którego należy regionalny przewoźnik kolejowy, spółka Koleje Śląskie.

Jak wynika z informacji Rożnowskiej, w następstwie wprowadzenia Metrobiletu funkcjonalność dotychczasowej wyszukiwarki połączeń ZTM na stronie rj.metropoliaztm.pl zostanie rozszerzona o sieć połączeń kolejowych Kolei Śląskich.

"Dzięki temu za pośrednictwem jednej strony będzie można zaplanować przejazd autobusem, tramwajem, trolejbusem i pociągiem Kolei Śląskich. To spore ułatwienie dla osób, które planują podróże między odległymi punktami w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze" - zapewniła rzeczniczka Metropolii.

Ze względu na pilotażowy charakter wdrożenia rozszerzonej wyszukiwarki przedstawiciele Metropolii proszą użytkowników o wyrozumiałość w związku z jej funkcjonowaniem oraz zgłaszanie uwag na adres mailowy: it@metropoliagzm.pl.

Metrobilet jest na terenie GZM pierwszym biletem obejmującym komunikację miejską (autobusy, tramwaje i trolejbusy) i kolej regionalną. Jego emitentem są Koleje Śląskie, ale dystrybutorem - Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM), czyli komórka Metropolii organizująca w jej imieniu komunikację publiczną.

Wszystkie rodzaje Metrobiletu zapewniają możliwość korzystania z komunikacji miejskiej w całej Metropolii. Najtańszy, za 119 zł, zapewnia też przejazdy pociągami KŚ na terenie Katowic, droższy – za 179 zł - dodatkowo przejazdy KŚ na terenie Katowic i jedną z wybranych linii (w odpowiadającej jej strefie dojazdowej, np. z Sosnowca, Tychów, Bytomia czy Gliwic), a najdroższy – za 229 zł – wszystkimi pociągami KŚ w obrębie GZM.

Oferta powstała w wyniku połączenia dwóch ofert operatorów, przy zastosowaniu upustów. Upust ZTM to 40 proc., upust Kolei Śląskich to 30 proc. Według władz Metropolii bilety tych operatorów kupowane osobno kosztowałyby ponad 35 proc. drożej, niż w ramach Metrobiletu.

Metrobilet jest następstwem podpisania w październiku ub. roku przez władze regionu i GZM porozumienia ws. wdrożenia biletu okresowego, umożliwiającego podróżowanie autobusami, tramwajami i trolejbusami oraz pociągami Kolei Śląskich. Planowaną ofertę nazwano wówczas Metrobiletem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZM
bilet
ZTM