TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po 6 latach przywrócono do ruchu Ty2-911
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.08.2018 15:36:55
Po 6 latach przywrócono do ruchu Ty2-911 (źródło: Wikipedia/Tomasz Górny (Nemo5576))

Zakończyła się właśnie naprawa główna parowozu Ty2-911. Lokomotywa wrócił do służby po sześciu latach przerwy – poinformowały PKP CARGO.

Zakończyła się właśnie naprawa główna parowozu Ty2-911. Lokomotywa wrócił do służby po sześciu latach przerwy – poinformowały PKP CARGO.

Naprawa parowozu została zrealizowana w Skansenie w Chabówce. Po raz ostatni można było go zobaczyć na szlaku w 2012 roku. Od tego czasu był odstawiony. Teraz ponownie będzie można go zobaczyć w ruchu.

Parowóz został wyprodukowany w 1944 roku w Niemczech. Rok później trafił do Polski. Całe swoje życie spędził w Małopolsce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parowóz
Ty2
Chabówka
PKP CARGO
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.