TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PLK PKP zapowiedziały poprawę bezpieczeństwa na 159 warmińsko-mazurskich przejazdach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.08.2018 09:19:17
PLK PKP zapowiedziały poprawę bezpieczeństwa na 159 warmińsko-mazurskich przejazdach (foto: PKP PLK)

Na 159 przejazdach kolejowo-drogowych w woj. warmińsko-mazurskim ma poprawić się bezpieczeństwo i komfort kierowców - podały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe. Modernizacja przejazdów jest częścią realizowanych w regionie projektów o wartości prawie 640 mln zł.

Na 159 przejazdach kolejowo-drogowych w woj. warmińsko-mazurskim ma poprawić się bezpieczeństwo i komfort kierowców - podały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe. Modernizacja przejazdów jest częścią realizowanych w regionie projektów o wartości prawie 640 mln zł.

Jak poinformował we wtorkowym komunikacie zespół prasowy PKP PLK, dzięki modernizacji 159 warmińsko-mazurskich przejazdów kolejowo-drogowych będzie lepiej przygotowanych dla kierowców, zwiększy się też poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Zapewnią to nowe urządzenia, wymienione tory i odnowione jezdnie.

Przejazdy są modernizowane w ramach realizowanych już projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 640 mln zł. PKP PLK, zapowiadają, że to nie koniec prac, bo na Warmii i Mazurach planują inwestycje na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł.

Jak zapewnił prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, modernizacja tak wielu przejazdów w regionie zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym, a podobne zmiany obejmują całą Polskę.

"Przebudowa skrzyżowań towarzyszy modernizacji sieci kolejowej i oznacza dla pasażerów kolei sprawniejsze, krótsze podróże, a dla kierowców i pieszych większy komfort przy bezpiecznym przejeżdżaniu i przechodzeniu przez tory" - podkreślił.

Z informacji PKP PLK wynika, że zostaną przebudowane 42 przejazdy na linii Działdowo - Olsztyn, 92 przejazdy na linii Szczytno - Ełk oraz 21 przejazdów na linii z Olsztyna do Iławy. Ponadto na Warmii i Mazurach realizowany jest ogólnopolski projekt "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I - część przejazdowa", w ramach którego za 4,34 mln zł zostaną przebudowane cztery przejazdy w Gutkowie, Jonkowie, Gubitach i Bogaczewie.

Modernizacja przejazdów w regionie już trwa i będzie prowadzona także w przyszłym roku. W ramach prac PKP PLK montują dodatkowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów pociągów i samochodów. Montowane są także nowe i dodatkowe sygnalizatory i rogatki. Wymieniane są tory i jezdnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.