TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PLK PKP zapowiedziały poprawę bezpieczeństwa na 159 warmińsko-mazurskich przejazdach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.08.2018 09:19:17
PLK PKP zapowiedziały poprawę bezpieczeństwa na 159 warmińsko-mazurskich przejazdach (foto: PKP PLK)

Na 159 przejazdach kolejowo-drogowych w woj. warmińsko-mazurskim ma poprawić się bezpieczeństwo i komfort kierowców - podały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe. Modernizacja przejazdów jest częścią realizowanych w regionie projektów o wartości prawie 640 mln zł.

Na 159 przejazdach kolejowo-drogowych w woj. warmińsko-mazurskim ma poprawić się bezpieczeństwo i komfort kierowców - podały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe. Modernizacja przejazdów jest częścią realizowanych w regionie projektów o wartości prawie 640 mln zł.

Jak poinformował we wtorkowym komunikacie zespół prasowy PKP PLK, dzięki modernizacji 159 warmińsko-mazurskich przejazdów kolejowo-drogowych będzie lepiej przygotowanych dla kierowców, zwiększy się też poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Zapewnią to nowe urządzenia, wymienione tory i odnowione jezdnie.

Przejazdy są modernizowane w ramach realizowanych już projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 640 mln zł. PKP PLK, zapowiadają, że to nie koniec prac, bo na Warmii i Mazurach planują inwestycje na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł.

Jak zapewnił prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, modernizacja tak wielu przejazdów w regionie zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym, a podobne zmiany obejmują całą Polskę.

"Przebudowa skrzyżowań towarzyszy modernizacji sieci kolejowej i oznacza dla pasażerów kolei sprawniejsze, krótsze podróże, a dla kierowców i pieszych większy komfort przy bezpiecznym przejeżdżaniu i przechodzeniu przez tory" - podkreślił.

Z informacji PKP PLK wynika, że zostaną przebudowane 42 przejazdy na linii Działdowo - Olsztyn, 92 przejazdy na linii Szczytno - Ełk oraz 21 przejazdów na linii z Olsztyna do Iławy. Ponadto na Warmii i Mazurach realizowany jest ogólnopolski projekt "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I - część przejazdowa", w ramach którego za 4,34 mln zł zostaną przebudowane cztery przejazdy w Gutkowie, Jonkowie, Gubitach i Bogaczewie.

Modernizacja przejazdów w regionie już trwa i będzie prowadzona także w przyszłym roku. W ramach prac PKP PLK montują dodatkowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów pociągów i samochodów. Montowane są także nowe i dodatkowe sygnalizatory i rogatki. Wymieniane są tory i jezdnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy