TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Plany taborowe Przewozów Regionalnych. To tajemnica
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.08.2019 09:41:41 1 komentarz
Plany taborowe Przewozów Regionalnych. To tajemnica

Jakie są plany Przewozów Regionalnych w zakresie zakupu nowych pojazdów szynowych? Takie pytanie zadał w interpelacji poseł Tomasz Kostuś.

Jakie są plany Przewozów Regionalnych w zakresie zakupu nowych pojazdów szynowych? Takie pytanie zadał w interpelacji poseł Tomasz Kostuś.

Odpowiedzi jednak nie dostał. Ministerstwo Infrastruktury zostało poinformowane przez spółkę, iż plany inwestycyjne w zakresie nowych pojazdów szynowych objęte są przez przewoźnika tajemnicą przedsiębiorstwa. Trudno się dziwić takiemu stanowisku, bo Przewozy Regionalne aktualnie nie inwestują w nowe pociągi. Odkąd władzę w spółce przejęła "dobra zmiana" a więc najpierw Krzysztof Mamiński a potem Krzysztof Zgorzelski zakupionych zostało zaledwie kilka nowych składów.

Dwa lata temu Przewozy Regionalne zapowiadały, że w planach jest pozyskanie 238 nowych ezt-ów. Na razie zakupy idą bardzo opornie. W planach były też pojazdy hybrydowe – 30 sztuk, piętrowe push and pulle, nowe lokomotywy spalinowe i elektryczne. Na razie, patrząc na poczynania przewoźnika, brzmi to jak science fiction. Pojazdy kasuje się, a nie kupuje się nowych. Może najpierw trzeba zrobić miejsce, żeby mieć gdzie je garażować?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
tabor
  • DarekP – 19.08.2019

    Spółka może, podobnie jak centrala PKP, pożyć ze sprzedaży atrakcyjnych gruntów. Po co im w takim razie nowy tabor, ten kupują marszałkowie, a oni go obsługują. Wygodne, ale też z pustego to i Salomon nie naleje, a perspektywa UE ucieka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.