TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Grodzisk Mazowiecki odleciał z Modlina
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.01.2017 09:52:29 2 komentarze
PKS Grodzisk Mazowiecki odleciał z Modlina (foto: Modlin Airport)

Koleje Mazowieckie podziękowały za współpracę PKS Grodzisk Mazowiecki. Chodzi o obsługę linii dowozowej kursującej między dworcem a terminalem lotniczym.

Koleje Mazowieckie podziękowały za współpracę PKS Grodzisk Mazowiecki. Chodzi o obsługę linii dowozowej kursującej między dworcem a terminalem lotniczym.

Najprawdopodobniej powodem rozstania było wykorzystywanie do obsługi przedmiotowego połączenia przez pojazdy SAM. Rocznikowo kursujące po Modlinie autobusy zbudowane na bazie MAN-ów spełniały kryteria przetargowe. Faktycznie jednak są one dużo starsze. Nowo rozpisany przez przewoźnika przetarg wyklucza takie pojazdy. Teraz do lotniska w Modlinie pasażerów wozi poprzedni przewoźnik ? PKS Polonus. Jest to jednak umowa zawarta na zasadzie zamówienia z wolnej ręki. Nie jest jednak tajemnicą, że Polonus wyrósł na faworyta do wygranej w przetargu Kolei Mazowieckich.

Przewozy mają być realizowane w okresie od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2019 roku. Autobusami w idealnym stanie technicznym, co najmniej trzema (dwa podstawowe i jeden rezerwowy). Każdy musi mieć pojemność co najmniej 70 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących. Mają być całkowicie niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w drzwi w układzie 2+2+2. Ma być też monitoring i informacja pasażerska. Autobusy powinny zostać wyprodukowane co najmniej w 2010 roku i spełniać normy EURO 5.

Oferty w przetargu można składać do 20 lutego 2017 roku. Kryteria wyboru to:

Cena ? 75%,

Dodatkowe miejsca w autobusie ? 15% oraz

Czas podstawienia autobusów rezerwowych ? 10%.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Modlin
  • Darek – 13.01.2017

    PKS Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne....

  • alojz – 13.01.2017

    A jak skomentował sprawę rzecznik prasowy KM?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!