TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKS Grodzisk Mazowiecki odleciał z Modlina
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.01.2017 09:52:29 2 komentarze
PKS Grodzisk Mazowiecki odleciał z Modlina (foto: Modlin Airport)

Koleje Mazowieckie podziękowały za współpracę PKS Grodzisk Mazowiecki. Chodzi o obsługę linii dowozowej kursującej między dworcem a terminalem lotniczym.

Koleje Mazowieckie podziękowały za współpracę PKS Grodzisk Mazowiecki. Chodzi o obsługę linii dowozowej kursującej między dworcem a terminalem lotniczym.

Najprawdopodobniej powodem rozstania było wykorzystywanie do obsługi przedmiotowego połączenia przez pojazdy SAM. Rocznikowo kursujące po Modlinie autobusy zbudowane na bazie MAN-ów spełniały kryteria przetargowe. Faktycznie jednak są one dużo starsze. Nowo rozpisany przez przewoźnika przetarg wyklucza takie pojazdy. Teraz do lotniska w Modlinie pasażerów wozi poprzedni przewoźnik ? PKS Polonus. Jest to jednak umowa zawarta na zasadzie zamówienia z wolnej ręki. Nie jest jednak tajemnicą, że Polonus wyrósł na faworyta do wygranej w przetargu Kolei Mazowieckich.

Przewozy mają być realizowane w okresie od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2019 roku. Autobusami w idealnym stanie technicznym, co najmniej trzema (dwa podstawowe i jeden rezerwowy). Każdy musi mieć pojemność co najmniej 70 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących. Mają być całkowicie niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w drzwi w układzie 2+2+2. Ma być też monitoring i informacja pasażerska. Autobusy powinny zostać wyprodukowane co najmniej w 2010 roku i spełniać normy EURO 5.

Oferty w przetargu można składać do 20 lutego 2017 roku. Kryteria wyboru to:

Cena ? 75%,

Dodatkowe miejsca w autobusie ? 15% oraz

Czas podstawienia autobusów rezerwowych ? 10%.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Modlin
  • Darek – 13.01.2017

    PKS Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne....

  • alojz – 13.01.2017

    A jak skomentował sprawę rzecznik prasowy KM?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.