TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP znowu nie doszacowały kosztów remontów dworca Gdańsk Główny
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.03.2019 12:44:58
PKP znowu nie doszacowały kosztów remontów dworca Gdańsk Główny (wiz. PKP SA)

Dwie oferty zostały złożone w ponowionym przetargu na remont dworca Gdańsk Główny. PKP SA znowu nie doszacowały kosztów remontu, obie propozycje znacznie przekraczają kosztorys.

Dwie oferty zostały złożone w ponowionym przetargu na remont dworca Gdańsk Główny. PKP SA znowu nie doszacowały kosztów remontu, obie propozycje znacznie przekraczają kosztorys.

Na start w przetargu zdecydowały się dwie firmy:

Mostostal Warszawa, z ceną 99,6 mln zł oraz

Budimex z ceną 109,1 mln zł.

Tyle, że budżet zamawiającego stanowi 83,4 mln zł i żeby wybrać ofertę Mostostalu trzeba będzie dołożyć ok. 11 mln zł. Sporo…

PKP SA może oczywiście przetarg unieważnić i rozpisać go po raz trzeci, tyle, że trudno się spodziewać, aby potencjalni wykonawcy tak radykalnie zeszli z ceny.

I przypomnijmy, że w ramach inwestycji przewiduje się takie prace, jak: oczyszczenie cegieł i odświeżenie elewacji, wymiana stolarki okiennej, rekonstrukcja dachu w północnej części budynku, powstanie tarasu nad barem McDonald's, wymiana okrycia dachu na wieży zegarowej, iluminacja obiektu, budowa nowej części tunelu do wysokości głównego wejścia – to na zewnątrz oraz odtworzenie witryn kasowych i sklepowych z drewna dębowego, jak na początku XX wieku, przywrócenie pierwotnej kolorystyki, historyczne oświetlenie w formie kulistych żyrandoli, zrekonstruowanie kartuszy wraz z herbami miast (Chojnic, Tczewa, Słupska, Kościerzyny, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Lęborka i Sobowidza), wyłożenie posadzki żółtymi, granitowymi płytami – to wewnątrz dworca.

Czekamy na werdykt komisji przetargowej.

Czytaj więcej na:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Remont-dworca-w-Gdansku-wciaz-za-drogi-n132771.html#tri

Czytaj więcej na:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Remont-dworca-w-Gdansku-wciaz-za-drogi-n132771.html#triSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Gdańsk