TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP SKM planuje zakup jednostki spalinowej
InfoRail - Opublikowano: 13.01.2016 09:08:57 3 komentarze
PKP SKM planuje zakup jednostki spalinowej (foto: PKM)

Trójmiejska SKM planuje w tym roku zakup spalinowego składu.

Trójmiejska SKM planuje w tym roku zakup spalinowego składu. Taką informację przekazał na łamach Dziennika Bałtyckiego Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży. Jednostka miałaby obsługiwać trasy niezelektryfikowane, m.in. tę do Kartuz.

Eksploatacja szynobusów to nowe doświadczenie w historii przewoźnika. Od ubiegłego roku PKP SKM obsługuje linie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która nie jest zelektryfikowana. Wygrany przetarg Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego sprawił, że to właśnie ta spółka realizuje przewozy, eksploatując tym samym jednostki spalinowe. W większości są to składy dostarczone przez PESĘ, przewoźnik dostał jednak w spadku po Przewozach Regionalnych także starsze Newagi. Przypomnijmy, że, zgodnie z przetargiem, PKP SKM obsługuje następujące odcinki:

Gdańsk Główny/Gdańsk Wrzeszcz ? Gdańsk-Port Lotniczy ? Gdańsk Osowa/Gdynia ? w terminie od 1 września 2015 r. do 10 grudnia 2016 r.

Kościerzyna/Kartuzy ? Gdańsk-Port Lotniczy ? Gdańsk Wrzeszcz/Gdańsk Główny ? w terminie od 1 września 2015 r do 10 grudnia 2016 r.

Kościerzyna ? Gdynia ? od 13 grudnia 2015 r. do 10 grudnia 2016 r.

Oprócz zakupu jednostki spalinowej PKP SKM planuje w tym roku także modernizację czterech ezt-ów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
PKM
Kartuzy
  • PTf – 13.01.2016

    Na grzyba im ten SZT przy jednorocznych przetargach? Chyba że kolejne są już ustawione...

  • bbking – 13.01.2016

    jak nie masz konkurencji z infrastrktura utrzymania taboru to o wynik przetargu kolejnego sie nie martwisz

  • :) – 13.01.2016

    Ciekawe w jakich barwach będzie nowy SZT. Czy będą to kolory SKM (żółto-niebieskie) czy PKM/woj. pomorskie (szaro-czerwone)?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.