TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP SKM: Obecny rozkład jazdy do 30 czerwca
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.05.2020 14:15:40
PKP SKM: Obecny rozkład jazdy do 30 czerwca (foto: PKP SKM)

Jak wynika z informacji opublikowanych przez PKP SKM pasażerowie domagają się przywrócenia pociągów, zwłaszcza nocnych i tych, które jeździły w porannym szczycie.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez PKP SKM pasażerowie domagają się przywrócenia pociągów, zwłaszcza nocnych i tych, które jeździły w porannym szczycie.

Uwagi i sugestie są przekazywane organizatorowi przewozów czyli Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego, który zleca przewozy i decyduje o rozkładzie jazdy oraz o cenach biletów.

Podobnie jak pasażerowie przewoźnik liczył, że dostanie zgodę UMWP na szybkie przywrócenie kolejnych pociągów. PKP SKM otrzymała jednak informację z Urzędu Marszałkowskiego, że obecny rozkład jazdy ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z koronawirusem, w dni powszednie, wyjeżdżało na tory ok. 300 pociągów SKM. Na początku marca UMWP przekazał do realizacji rozkład okrojony o połowę (ok. 150 pociągów). Wraz z "odmrażaniem" gospodarki Organizator zgodził się na przywrócenie niektórych pociągów. Obecnie PKP SKM ma zgodę na uruchamianie 170 pociągów dziennie (w dni powszednie), więc do jazdy wg normalnego rozkładu, niestety, wciąż jeszcze daleko.

Już teraz codziennie zdarza się kilka lub kilkanaście pociągów, których zapełnienie przekracza limity wyznaczone przez rząd – podaje PKP SKM.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
Pomorskie
pasażer