TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP SKM bez umowy z Pomorskiem, ale z nowym rozkładem jazdy
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.11.2017 18:56:41
PKP SKM bez umowy z Pomorskiem, ale z nowym rozkładem jazdy

Jesteśmy w trakcie negocjacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego nowej umowy na przewozy aglomeracyjne – poinformował rzecznik prasowy PKP SKM Tomasz Złotoś.

Jesteśmy w trakcie negocjacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego nowej umowy na przewozy aglomeracyjne – poinformował rzecznik prasowy PKP SKM Tomasz Złotoś.

Przewoźnik ma wykonywać tę usługę w trybie tzw. powierzenia. Rozmowy potrwają jeszcze przynajmniej tydzień. Kwestią sporną jest m.in wysokość dotacji UMWP do przewozów pasażerskich. Negocjacje toczą się, a tymczasem dziś przewoźnik opublikował nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 10 grudnia 2017 do 10 marca 2018 roku.

Zmian jest dość dużo. Najważniejsze z nich:

Poza szczytem, na trasie Gdynia Chylonia - Gdańsk Śródmieście pociągi będą jeździły częściej - co 10 minut (teraz co 15 min).

W godzinach szczytu częstotliwość kursów się nie zmieni (7-8 min).

Zmniejszona zostanie nocna przerwa w kursowaniu pociągów w dni powszednie. Teraz pociąg z Gdańska Głównego w stronę Wejherowa odjeżdża o 00.05, następny o 03.00. Przerwa wynosi więc prawie 3 godziny. W nowym rozkładzie pociągi wyruszą o 00.08, kolejne o 2.03 i 4.03 . Przerwa będzie więc już tylko dwugodzinna.

I dobre wieści dla imprezowiczów. W weekendy nocne pociągi będą jeździły co godzinę .

Zmiany na liniach PKM można nazwać kosmetycznymi. Największa jest taka, że pociągi SKM będą się zatrzymywały na dwóch nowych przystankach - Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion.

Nowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie: www.skm.pkp.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
rozkład jazdy
Pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.