TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP SA ruszają z nową koncepcją dworca Częstochowa Główna
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.07.2019 15:18:45
PKP SA ruszają z nową koncepcją dworca Częstochowa Główna (foto: PKP SA)

Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły konkurs na koncepcje architektoniczną, obejmującą dworzec Częstochowa Główna oraz zabudowę i zagospodarowanie terenu w jego otoczeniu.

Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły konkurs na koncepcje architektoniczną, obejmującą dworzec Częstochowa Główna oraz zabudowę i zagospodarowanie terenu w jego otoczeniu.

Konkurs jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie oraz Gminą Miasto Częstochowa i PKS Częstochowa S.A.

Przedmiotem realizacyjnej części konkursu jest koncepcja architektoniczna inwestycji, polegającej na realizacji dworca Częstochowa Główna, spełniającego wymagania kategorii "premium" oraz inne wymagania Zamawiającego. Koncepcja powinna także uwzględniać funkcjonalne wykorzystanie istniejącego budynku zabytkowego szaletu, należącego do wcześniej rozebranego dworca Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.

Celem części studialnej konkursu jest uzyskanie rozwiązań projektowych – koncepcji architektonicznych, które:

1) pokażą możliwości zwiększenia potencjału komercyjnego terenu na którym obecnie zlokalizowana jest zachodnia część dworca PKP i nieruchomości w jego otoczeniu, w granicach obszaru opracowania, z uwzględnieniem wymagań ich właścicieli, także w zakresie infrastruktury komunikacji miejskiej i PKS;

2) pomogą sformułować ewentualne oferty współpracy właścicieli nieruchomości, w granicach obszaru opracowania, skierowane do inwestorów komercyjnych;

3) będą materiałem do podejmowania na ich podstawie decyzji z zakresu planowania przestrzennego.

Uczestnicy konkursu mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie w siedzibie Przedstawiciela Organizatora: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie do dnia 5.8.2019 r.

Pula nagród w konkursie to 147 600 PLN brutto, z czego pierwsza nagroda to 66 000 PLN brutto, druga nagroda to 44 000 PLN brutto, trzecia nagroda to 22 000 PLN brutto oraz trzy wyróżnienia – każde po 5 200 PLN brutto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Częstochowa
PKP SA