TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP SA ogłosiły przetarg na otwieranie drzwi dworca
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.07.2019 13:32:47
PKP SA ogłosiły przetarg na otwieranie drzwi dworca (źródło: mapio.net)

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły ciekawy przetarg. Na świadczenie usługi ochrony polegającej na zamykaniu i otwieraniu dworca PKP Michalin.

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły ciekawy przetarg. Na świadczenie usługi ochrony polegającej na zamykaniu i otwieraniu dworca PKP Michalin.

Otwieranie dworca odbywać się będzie o godz. 5:00, zamykanie zaś o godz. 19:00. Dość ciekawe są wymagania co do osoby, która realizować ma to zadanie. I tak pracownik ma być wyposażony w:

a) środki łączności umożliwiające kontakt na terenie dworca oraz poza nim

b) latarkę metalową

c) pliot antynapadowy (dot. przypadków, gdy usługa realizowana będzie przez pracownika ochrony fizycznej niewpisanego na listę kwalifikowanych pracowników ochrony)

d) środki przymusu bezpośredniego – kajdanki, pałka służbowa (typu "tonfa"), ręczny miotacz gazu (RMG) – dot. realizacji usługi przez kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej

e) oznaczony czerwonym krzyżem pakiet pierwszej pomocy, a w nim (wyposażenie nieobowiązkowe):

rękawiczki jednorazowe,

maseczka z ustnikiem,

nożyczki,

środek opatrunkowy.

I dalej pracownicy winni być odpowiednio umundurowani tj. ubranie koloru czarnego tzw. ubiór bojowy: spodnie, polar/sweter; kurtka (krótka), buty bojowe (wysokie) oraz kamizelka lub kurtka (krótka).

Jako ubranie zewnętrzne nie jest dopuszczalne użytkowanie koszulek typu T-shirt, wymagane jest stosowanie koszulek typu Polo lub koszul z długimi rękawami oraz kołnierzykiem. Ubranie musi być czyste, wyprasowane, bez wyraźnych oznak zużycia. Niedozwolone jest posiadanie przez osobę wykonującą usługę ochrony "ozdób" – biżuterii w części twarzowej. Pracowników ochrony wykonujących usługę będącą przedmiotem zamówienia musi cechować wygląd schludny oraz posiadanie czystego obuwia. Każdy z ww. powinien posiadać umiejscowioną w widocznym miejscu legitymację identyfikator zawierający następujące dane: imię i nazwisko ze zdjęciem wraz z nazwą firmy umieszczone w sposób umożliwiający odczytanie przedmiotowych danych. Wykonawca we własnym zakresie zobowiązuje się do pozyskania zgody od osób wykonujących usługę, na wykorzystanie ich wizerunku. W przypadku zastosowania identyfikatorów jako elementów umożliwiających odczytanie danych każda z osób wykonujących usługę musi posiadać przy sobie legitymacje pracownika ochrony fizycznej lub legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej (w zależności od kwalifikacji).

Dworze w Michalinie należy do kategorii dworców aglomeracyjnych. A to zobowiązuje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
  • Eryk Złotowski – 01.07.2019

    Że co? XDD

  • Jakub Jędruś – 01.07.2019

    Czy schody na dworcu w Katowicach są już naprawione? Czy może nowy przetarg na schody?

  • Marian Gosik – 01.07.2019

    😂😂😂 Żart?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.