TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK zmodernizuje wiadukty w Trzebini
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2018 12:37:29

PKP PLK przebudują w Trzebini (woj. małopolskie) dwa istniejące wiadukty i zbudują jeden nowy w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków. W tym czasie kierowcy napotkają na utrudnienia w rejonie remontowanych obiektów.

PKP PLK przebudują w Trzebini (woj. małopolskie) dwa istniejące wiadukty i zbudują jeden nowy w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków. W tym czasie kierowcy napotkają na utrudnienia w rejonie remontowanych obiektów.

Jak poinformowała we wtorek Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, inwestycja ta przyczyni się do sprawniejszej i bezpieczniejszej jazdy pociągów oraz usprawnienia komunikacji drogowej na trasie Katowice – Kraków. Realizowana jest w ramach większych prac prowadzonych na odcinku Trzebinia – Krzeszowice.

Od środy wykonawca remontu przystąpi do przebudowy wiaduktu w Trzebini na ul. Dworcowej. Pod zmodernizowanym obiektem będzie poszerzona jezdnia, do dwóch pasów po trzy metry każdy oraz 2 metrów chodnika.

Zaplanowane prace wymagają czasowego wyłączenia z ruchu przejazdu pod wiaduktem na ul. Dworcowej, dlatego od środy do 6 kwietnia ruch samochodowy będzie się odbywał objazdem ul. Tadeusza Kościuszki (droga krajowa nr 79).

Pracami będzie objęty również wiadukt przy ul. Sikorskiego, a przy ul. Słowackiego zostanie zbudowany nowy wiadukt, który zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w tamtym rejonie.

Przedstawiciele PKP PLK zaznaczyli, że w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 Katowice – Kraków, tylko na odcinku Trzebinia - Krzeszowice przebudowywanych lub budowanych jest 45 obiektów inżynieryjnych, w tym min. trzy przejazdy i pięć wiaduktów.

Zakończenie modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków, planowane jest w drugiej połowie 2020 r. Szacowana wartość całego projektu wynosi ponad 2 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
wiadukt
modernizacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.