TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK zepsuły Kolejom Małopolskim przejazdy promocyjne
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.12.2017 09:24:31 6 komentarzy
PKP PLK zepsuły Kolejom Małopolskim przejazdy promocyjne (foto: KM)

Kolejom Małopolskim nie udało się dowieźć pasażerów pociągów promocyjnych ze Skawiny do stacji Kraków Główny. W przeciwnym kierunku Impulsy też odjeżdżały z Krakowa Płaszowa.

Kolejom Małopolskim nie udało się dowieźć pasażerów pociągów promocyjnych ze Skawiny do stacji Kraków Główny. W przeciwnym kierunku Impulsy też odjeżdżały z Krakowa Płaszowa.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w weekend województwo małopolskie promowało połączenie, które od 10 grudnia regularnie mają obsługiwać Koleje Małopolskie. Nie udało się jednak zrealizować planów, bo, jak informuje przewoźnik dzień przed promocyjnymi przejazdami trzeba było zmienić trasę. Przypadek? Zapewne. A miał on związek z pracami uzupełniającymi prowadzonymi od dnia 1 grudnia 2017 r. w trybie awaryjnym przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Bonarka. Koleje Małopolskie, jak informują dostały taką wiadomość dopiero w piątek, 2 grudnia.

Pomimo faktu, że nie było nam dane przejechać po nowej łącznicy to w podróż z nami pierwszym kursem wybrało się z ze Skawiny 180 osób. Mamy nadzieję, że od 10 grudnia każdy kurs będzie się cieszył takim powodzeniem – informowały Koleje Małopolskie. Dodatkowo podczas 30-minutowego postoju na stacji Kraków Płaszów chętni mogli zwiedzić kabinę maszynisty.

Prezentacja nowego taboru na linii do Skawiny, mimo tych utrudnień odbyła się, Impulsy zaś kursowały na trasie do/z Krakowa Płaszowa. Więcej na ten temat znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Koleje Małopolskie
Kraków
Skawina
 • sda – 04.12.2017

  Biedne KMł, to PLK im zepsuje promocje, to PR bazę...

 • Antyadvisor – 04.12.2017

  Biednemu zawsze piach w oczy. Może niech sie przerzuca na balony, transport kolejowy ich przerasta. Buhaha

 • Tomek – 05.12.2017

  @Antyadvisor, Bez przesady, to że nie podołali do końca z łącznicą, nie oznacza, że transport kolejowy ich przerasta. Jakoś sobie jednak ta PLK radzi.

 • anonim – 05.12.2017

  Jako pracownik PLK powiem, że nie było żadnych prac, a polecenie aby KMŁom zepsuć przejazd, przyszło z centrali w Warszawie.

 • Damian – 05.12.2017

  Tradycja PLK Polskie Lenie Kolejowe tak robią zawsze wszystkim.

 • Plk – 05.12.2017

  Anonim, wiesz ze tego typu komentarze, jeśli nie są oparte o prawdę, mogą sie skończyć nawet pozwem? Dla twojej wiedzy informuje, ze firmy, nawet państwowe tez mają coś takiego jak dobra osobiste podlegające ochronie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!