TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK: Wywiązujemy się z ustaleń wobec podwykonawców Astaldi
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.10.2018 18:15:05
PKP PLK: Wywiązujemy się z ustaleń wobec podwykonawców Astaldi

Wypłacone ponad 35 mln zł dla podwykonawców Astaldi, kolejne bieżące wypłaty i wzmocniony zespół do procedowania dokumentów – PKP PLK poinformowały, że wywiązują się z ustaleń z ostatniego spotkania z podwykonawcami.

Wypłacone ponad 35 mln zł dla podwykonawców Astaldi, kolejne bieżące wypłaty i wzmocniony zespół do procedowania dokumentów – PKP PLK poinformowały, że wywiązują się z ustaleń z ostatniego spotkania z podwykonawcami.

Spółka dodała, że nie pozostawiła bez wsparcia podwykonawców Astaldi S.p.A, którzy nie otrzymali należności za wykonaną pracę i realizuje nadzwyczajne działania związane z regulowaniem należności dla podwykonawców wg najszybszego i zgodnego z prawem sposobu procedowania dokumentów. By zapewniać jak najszybsze płatności, siedmiu pracowników PKP PLK wzmocniło zespół inżyniera kontraktu – podmiot obsługujący rozliczenie na projekcie.

W Lublinie 15 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie PKP Polskich Linii Kolejowych z podwykonawcami Astaldi S.p.A. Na spotkaniu PLK poinformowały o wypłaconych kwotach i działaniach związanych z wypłatami. Ustalono wspólnie, że 29 października będzie kolejne spotkanie podsumowujące sytuację, natomiast – poza bieżącymi płatnościami, do 26 października podwykonawcy otrzymają informacje o statusie złożonych przez nich wniosków.

Do 17 października PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły już ponad 34 mln zł, w tym prawie 31 na linii lubelskiej. Wczoraj były płatności ok 2 mln zł. Dziś na ok 1 mil zł. Weryfikowane dokumenty powinny pozwolić na wypłatę w czwartek 18 października około 10 milionów złotych.

PKP Polskie Linie Kolejowe rozwiązują dodatkowe problemy utrudniające płatności dla podwykonawców . To bierność PBDiM z Mińska Mazowieckiego, firma nie udostępnia wyników przeprowadzonych badań, a takie dane są niezbędne do potwierdzania jakości wykonanych prac i tym samym zapewnienia możliwości wypłaty. Również Astaldi S.p.A. nie przyjmuje dokumentów, a to wydłuża procedury.

Obecnie postępowanie dotyczy 99 podmiotów na kwotę108 mln zł linii Lublin – Dęblin oraz 38 podmiotów z odcinka linii granica woj. dolnośląskiego – Leszno na kwotę 18,5 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Astaldi
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.