TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK unieważniły przetarg na łącznicę w Chabówce i linię do Zakopanego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.10.2017 12:24:04 6 komentarzy
PKP PLK unieważniły przetarg na łącznicę w Chabówce i linię do Zakopanego

PKP PLK unieważniło przetarg dotyczący zaprojektowania i wykonania odcinka linii kolejowej Chabówka-Zakopane oraz łącznicy w Chabówce - podało ZUE w komunikacie.

PKP PLK unieważniły przetarg dotyczący zaprojektowania i wykonania odcinka linii kolejowej Chabówka-Zakopane oraz łącznicy w Chabówce - podało ZUE w komunikacie.

Giełdowa spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu, jej wartość wynosiła 330,1 mln zł netto.

"Zamawiający unieważnienie przetargu uzasadnia omyłką rachunkową zamawiającego w ocenie ofert złożonych w przetargu, w jednym z kryteriów oceny ofert tj. kryterium ceny, co w konsekwencji w ocenie zamawiającego uniemożliwiło kontynuowanie przetargu" - podało ZUE w komunikacie.

Inwestycja miała być realizowana w trybie "projektuj i buduj" i finansowana ze środków budżetowych.

Zakres prac miał objąć m.in. kompleksową wymianę ponad 44 km torów oraz przebudowę 107 obiektów inżynieryjnych, w tym 18 mostów i pięciu wiaduktów kolejowych. Zmodernizowane miały zostać urządzenia sterowania, a także 62 przejazdy kolejowo-drogowe. Przy 23 z nich miały zostać zamontowane dodatkowe urządzenia zabezpieczające.

Jednym z ważniejszych elementów przedsięwzięcia byłoby zaprojektowanie i wybudowanie łącznicy kolejowej w Chabówce, dzięki której pociągi nie będą musiały zmieniać kierunku jazdy. Takie rozwiązanie - łącznie z innymi realizowanymi projektami – skrócić miało podróż pociągiem z Krakowa do Zakopanego o ok. 1 godz. 15 min. Obecnie trwa ona ok. 3,5 godz. W ramach zadania powstać miał też nowy, dodatkowy przystanek w Chabówce. Przebudowane byłyby perony na 12 stacjach i przystankach: Raba Wyżna, Sieniawa, Lasek, Szaflary, Biały Dunajec, Nowy Targ, Poronin, Zakopane, Chabówka, Rokiciny Podhalańskie, Pyzówka, Szaflary Wieś. Przebudowa kładki dla pieszych w Nowym Targu zapewnić miała wygodniejsze i bezpieczniejsze dojście do pociągów. Na razie z planów tych zostały tylko … plany.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
ZUE
Chabówka
Zakopane
 • DG – 13.10.2017

  PLK i kompetencja, psia mać...

 • Małopolanin – 14.10.2017

  A może to znów jakaś zmowa lobby góralsko-busiarskiego, które nie chce żadnych inwestycji kolejowych w tym rejonie?

 • G.kolejarz – 14.10.2017

  Czyli nici z tego.To już zakrawa na kpiny.Powinno się pociągnąć do odpowiedzialności winnych zaniedbań. A gdy trafią już tam gdzie trzeba -zatrudnić do prac torowych.Kiedys zatrudniano osadzonych do prac torowych .Mieli takie uniformy z napisem na plecach :ZK.Był to skrót :zakład karny.

 • kolejFAN – 15.10.2017

  szkodliwa banda bez jakiejkolwiek wizji ... trasa miasto pod wawelem - wiocha pod giewontem w 75 minut po szynach to podstawa czegokolwiek w tym regionie

 • heelo – 16.10.2017

  Banda idiotów

 • mechanik – 12.12.2017

  Przykład znakomitego pod względem prawnym rozegrania sprawy. Mamy naprawienie błędów. Wniesione odwołanie do KIO, ponowny wybór wykonawcy z zasądzeniem pokrycia kosztów przez zlecającego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.