TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK udostępniły wiadukt w Zabierzowie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.01.2019 09:37:07
PKP PLK udostępniły wiadukt w Zabierzowie (foto: PKP PLK)

PKP PLK udostępniły w poniedziałek (28 stycznia) kierowcom zmodernizowany wiadukt kolejowy na ul. Szkolnej w Zabierzowie k. Krakowa.

PKP PLK udostępniły w poniedziałek (28 stycznia) kierowcom zmodernizowany wiadukt kolejowy na ul. Szkolnej w Zabierzowie k. Krakowa.

Nowy, szerszy obiekt poprawia płynność ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pieszych. Jak poinformował Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PLK, przebudowa wiaduktu w Zabierzowie nastąpiła w ramach prac modernizacyjnych na na linii kolejowej E30, łączącej Katowice i Kraków. W sumie na linii tej są modernizowane i budowane 34 wiadukty kolejowe i drogowe.

W podkrakowskim Zabierzowie w miejscu niewielkiego obiektu powstała dużo większa konstrukcja. Pod linią kolejową jest teraz szersza jezdnia i chodnik. Według przedstawiciela PLK przebudowa wiaduktu to jeden z ostatnich etapów prac na modernizowanej linii kolejowej w Zabierzowie. Z nowych peronów korzystają już podróżni. W najbliższych dniach w miejscu tymczasowego przejazdu, który zostanie wyłączony z ruchu, będą zamontowane nowe tory.

Prace budowlane na linii kolejowej E30, łączącej stolice Śląska i Małopolski, toczą się równolegle na kilku odcinkach. W sumie prace trwają przy 34 wiaduktach kolejowych i drogowych. 10 z nich budowanych jest w nowych miejscach, pozostałe 24 to obiekty gruntownie modernizowane. We wszystkich lokalizacjach zwiększy się bezpieczeństwo kolei i płynności ruchu drogowego. Wiadukty są projektowane i przebudowywane tak, by uzyskać dodatkowe miejsce na szerokie chodniki i jezdnię o co najmniej dwóch pasach ruchu.

Projekt "Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu "Łącząc Europę". Wartość wszystkich prac budowlanych to w sumie ok. 2 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Zabierzów