TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK szykują przebudowę stacji Szklarska Poręba Średnia i linii nr 311
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.07.2020 12:45:41
PKP PLK szykują przebudowę stacji Szklarska Poręba Średnia i linii nr 311 (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji Szklarska Poręba Średnia, Jelenia Góra - Granica Państwa (Jakuszyce) nr 311.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji Szklarska Poręba Średnia, Jelenia Góra - Granica Państwa (Jakuszyce) nr 311.

To trzeci przetarg, obok ogłoszonych postępowań na nowe warunki obsługi podróżnych w Niemojkach oraz Pasłęku.

Jak podał rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec szykowana inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia dostępność kolei dla mieszkańców i turystów coraz liczniej korzystających z pociągów. Na przystanku Szklarska Poręba Średnia podróżni skorzystają z nowego prawie dwukrotnie wyższego peronu. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Inwestycja poprawi dostępność i komfort podróży koleją. Jest to szczególnie ważne w atrakcyjnym turystycznie regionie, gdzie w sezonie letnim i zimowym, coraz więcej turystów jedzie w Karkonosze i Góry Izerskie.

Siemieniec dodał, że w Szklarskiej Porębie Średniej będą nowe wiaty i ławki. Lepszą obsługę zapewni czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Jaśniejsze oświetlenie umożliwi bezpieczne podróżowanie także po zmroku. Z peronów dogodniej skorzystają podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się, bowiem przewidziano pochylnie. Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe, dzięki czemu wygodnie będzie można łączyć podróż dwoma ekologicznymi środkami transportu.

W województwie dolnośląskim w planach jest budowa nowych przystanków osobowych: Świdnica Zawiszów, Legnickie Pole, Mirków, oraz nowego przystanku we Wrocławiu (na trasie w kierunku Oleśnicy), a także budowa w nowej, wygodniejszej lokalizacji przystanków Piotrowice Świdnickie i Pasieczna. Przewidziana jest również odbudowa nieczynnego przystanku Strzelce Świdnickie oraz przebudowa i odbudowa peronów w Ścinawie, Twardogórze i Szklarskiej Porębie (Szklarska Poręba Dolna oraz Szklarska Poręba Średnia). W ocenie PKP PLK realizacja inwestycji zwiększy dostępność mieszkańców do kolei, m.in. pozwoli na wygodne codzienne podróże pociągami do pracy czy szkoły oraz wyjazdy okazjonalne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Szklarska Poręba
dolnośląskie