TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK ruszyły z płatnościami dla podwykonawców Astaldi
- Opublikowano: 03.10.2018 20:37:42
PKP PLK ruszyły z płatnościami dla podwykonawców Astaldi (foto: PKP PLK)

3 października 2018 r. w siedzibie PKP Polskich Linii Kolejowych odbyło się spotkanie członków Zarządu Spółki oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka z podwykonawcami Astaldi S.p.A.

3 października 2018 r. w siedzibie PKP Polskich Linii Kolejowych odbyło się spotkanie członków Zarządu Spółki oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka z podwykonawcami Astaldi S.p.A.

Spotkanie przebiegało w rzeczowej atmosferze i było kontynuacją wczorajszego spotkania podwykonawców z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem.

W sytuacji, kiedy generalny wykonawca - firma Astaldi zaprzestaje płatności na rzecz firm wykonujących prace przy realizacji linii kolejowych Lublin – Warszawa i Poznań – Leszno, w przeciwieństwie do naszych poprzedników, nie pozostawiamy podwykonawców bez wsparcia – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

PKP Polskie Linie Kolejowe przedstawiły szczegółowe informacje o nadzwyczajnych działaniach spółki względem regulowania należności dla podwykonawców. Określono najszybszy i zgodny z prawem sposób procedowania dokumentów, który pozwoli podwykonawcom uzyskać należności wynikające ze zobowiązań Astaldi S.p.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że dzięki szybkim działaniom wczoraj zostały już zrealizowane pierwsze wypłaty dla podwykonawców w Lesznie. Kolejne wypłaty, jedna trzecia wszystkich należności, tj. ponad 15 mln zł dla 5 podwykonawców z kontraktu lubelskiego, będą zrealizowane jutro.

Ustalono, że kolejne spotkanie z podwykonawcami odbędzie się 15 października 2018 r. w Lublinie. Przedstawione zostanie na nim podsumowanie zrealizowanych działań. Podwykonawcy są i będą na bieżąco informowani o działaniach PKP Polskich Linii Kolejowych.

Astaldi S.p.A wraz z konsorcjantami, na podstawie zawartych umów, są nadal zobowiązani wykonywać umowy na linii Lublin – Warszawa oraz linii Poznań – Leszno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Astaldi