TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK rozpoczynają prace na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk. Będą zmiany
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.03.2020 15:45:33
PKP PLK rozpoczynają prace na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk. Będą zmiany (foto: PKP PLK)

Rozpoczynane przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace na linii ze Zbąszynka do Czerwieńska zapewnią sprawniejsze przejazdy pociągów i wyższy komfort obsługi pasażerów na nowych peronach – poinformowała Spółka.

Rozpoczynane przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace na linii ze Zbąszynka do Czerwieńska zapewnią sprawniejsze przejazdy pociągów i wyższy komfort obsługi pasażerów na nowych peronach – poinformowała Spółka.

Na poprawę standardu podróży przeznaczono ok. 106 mln zł. Inwestycja realizowana jest w ramach RPO województwa lubuskiego.

Inwestycja zapewni lepsze podróże koleją. Pasażerowie zyskają w Babimoście i Sulechowie wyższe perony, które ułatwią wsiadanie do pociągów. Będą ławki, wiaty i czytelne oznakowanie. Dla osób mających trudności z poruszaniem przewidziano pochylnie. Antypoślizgowa nawierzchnia ze ścieżkami naprowadzającymi oraz jasne oświetlenie zwiększą bezpieczeństwo.

Kolej będzie bardziej atrakcyjna i dostępniejsza dzięki możliwości wprowadzenia większej liczby pociągów. Zwiększy bowiem przepustowość linii po przebudowie torów i montażu nowoczesnego systemu sterowania ruchem kolejowymi i wymianie rozjazdów m.in. w Babimoście, Sulechowie, Czerwieńsku i Kosieczynie. Po wykonanych pracach pociągi pojada z prędkością do 120 km/h.

Wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym dzięki przebudowie 29 przejazdów. Prace obejma m.in. skrzyżowania toru i drogi w miejscowości Podmokle Wielkie, Nowe Kramsko i Łęgowo Sulechowskie. Na niektórych przejazdach będą dodatkowe urządzenia: sygnalizacja świetlna i rogatki.

Nowe możliwości zabytkowego mostu w Pomorsku

Polskie Linie Kolejowe przygotują do sprawnych przejazdów most kolejowy nad Odrą w miejscowości Pomorsko. Zasadnicze prace planowane są w czasie modernizacji linii Zbąszynek – Czerwieńsk i nie będą się wiązały z dodatkowymi zmianami w rozkładzie jazdy. Renowacja przeprawy obejmie przęsła i przyczółki. Prace wzmocnią konstrukcję z zachowaniem jej historycznego charakteru.

Zmiany w komunikacji

Prace na szlaku miedzy Zbąszynkiem a Czerwieńskiem rozpoczną się w połowie marca (16 marca). Ze względu na zakres robót, na linii jednotorowej konieczne jest wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej. Nowa organizacja ruchu – ujęta w rozkładzie jazdy, opracowana została wspólnie z przewoźnikami. Zmieniona komunikacja będzie obowiązywała do listopada.

PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizują projekt "Modernizacja linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk – II etap" za ok. 106 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego, Funduszu Kolejowego oraz ze środków własnych Polskich Linii Kolejowych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w drugiej połowie 2022 r.

Prace między Zbąszynkiem a Czerwieńskiem uzupełniają inwestycje prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe w poprzednich latach, obejmujące m.in. łącznicę, która umożliwiła krótsze podróże z Zielonej Góry do Zbąszynka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
remont
tor
torowisko
infrastruktura
lubuskie
stacja
Zbąszynek
Czerwieńsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.