TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK rozpoczyna konsultacje społeczne zamierzeń inwestycyjnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.10.2020 10:45:05
PKP PLK rozpoczyna konsultacje społeczne zamierzeń inwestycyjnych (mat. pras.)

PKP PLK konsultuje swoje zamierzenia inwestycyjne.

Zarządca infrastruktury kolejowej, spółka PKP PLK poinformowała, że w piątek (16 października) rozpoczyna konsultacje społeczne przed przyjęciem zamierzeń inwestycyjnych na lata 2021-2030 z perspektywą do 2040 r. oraz prognozy oddziaływania na środowisko dla tego dokumentu.

Jak wyjaśniły w komunikacie PKP PLK, dokument "PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku" ma na celu wskazanie priorytetów rozwoju sieci kolejowej w Polsce poprzez identyfikację projektów inwestycyjnych najlepiej służących osiągnięciu celów wyznaczonych transportowi kolejowemu.

Dokument zawiera 120 tzw. projektów ponadregionalnych, 18 związanych ze "szprychami CPK" - w tym budowę trzech fragmentów linii, 19 projektów multilokalizacyjnych, oraz 187 regionalnych.

Spółka przypomniała, że dla dokumentu opracowana została prognoza oddziaływania na środowisko, której celem jest "identyfikacja i ocena przewidywanych oddziaływań na środowisko wynikających z realizacji projektów inwestycyjnych wskazanych w dokumencie".

W przypadku możliwości wystąpienia tzw. znaczących oddziaływań na środowisko, prognoza ma wskazać działania minimalizujące - podkreśliło PKP PLK.

Konsultacje społeczne mają potrać od 16 października do 6 listopada 2020 r. Dokumenty są dostępne na stronie internetowej zarządcy.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK