TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK ponowią przetarg na odcinek Czyżew - Białystok
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.12.2018 10:00:21
PKP PLK ponowią przetarg na odcinek Czyżew - Białystok

Ponowny przetarg na linię kolejową Czyżew-Białystok na przełomie stycznia i lutego.

Ponowny przetarg na budowę odcinka trasy kolejowej Czyżew-Białystok zostanie ogłoszony na przełomie stycznia i lutego przeszłego roku - poinformował PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

"Zakładamy, że ponowny przetarg na odcinek Czyżew-Białystok będziemy ogłaszali na przełomie stycznia i lutego. Będzie drobna korekta związana z opisem przedmiotu zamówienia, przygotowaniem nowych dokumentów. Zakładamy, że minimum miesiąc na to potrzebujemy" - powiedział PAP Merchel.

PKP PLK unieważniły przetarg na budowę odcinka Czyżew-Białystok w połowie grudnia z powodu zbyt wysokich cen, jakie zaoferowali potencjalni wykonawcy. Wartość najtańszej oferty przekraczała wycenę zamawiającego o prawie 500 mln zł.

Czyżew - Białystok to 71 km linii kolejowej. Trasa ma być modernizowana. Przebudowywane będą stacje i przystanki, mosty, przepusty nad torami. Ma też powstać nowy przystanek Białystok Słoneczny Stok.

Przetargowe oferty były otwarte w październiku. PKP PLK poinformowały wtedy, że do przetargu zgłosiły się konsorcjum z firmą Torpol na czele oraz firma Budimex Budownictwo.

Konsorcjum Torpolu zaproponowało za zamówienie podstawowe cenę blisko 1 mld 442,2 mln zł netto (ponad 1,7 mld zł brutto), Budimex Budownictwo natomiast - 1 mld 810,5 mln zł (ponad 2,2 mld zł brutto).

PKP PLK miało zaplanowane na tę inwestycję 1 mld 275,8 mln zł brutto. Inwestycja jest dofinansowana z UE z programu CEF - Connecting Europe Facility - Łącząc Europę.

Odcinek Czyżew-Białystok to fragment międzynarodowej trasy kolejowej E75 Rail Baltica.

Rail Baltica to transeuropejski korytarz transportowy, łączący kraje nadbałtyckie z Polską i innymi krajami UE. W Polsce ten szlak to 341 km od Warszawy przez Białystok, Ełk do granicy z Litwą w Trakiszkach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przetarg
Czyżew
Białystok
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.