TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK: Pieniądze z EBI na inwestycje
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.12.2018 10:12:35
zdjęcie ilustracyjne (foto: PKP PLK)

Środki, które PKP PLK otrzyma w ramach dofinansowania wynoszącego 1,8 mld zł i 2,5 mld zł kredytu z EBI, kolejowa spółka przeznaczy na realizację inwestycji - poinformował PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Środki, które PKP PLK otrzyma w ramach dofinansowania wynoszącego 1,8 mld zł i 2,5 mld zł kredytu z EBI, kolejowa spółka przeznaczy na realizację inwestycji - poinformował PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Wszystkie środki finansowe jakie uzyskujemy przeznaczone są na realizację inwestycji. To nie są środki przeznaczone na wydatki własne PKP PLK. Przeznaczamy je na to, co jest potrzebne dla realizacji inwestycji krajowych - powiedział Merchel.

Środki, które otrzymujemy i będziemy otrzymywać, są bardzo istotne w celu uzupełnienia różnicy pomiędzy cenami oferowanymi przez wykonawców a kosztorysowymi w organizowanych przetargach. Te środki finansowe powinny nam wystarczyć, aby w najbliższych tygodniach zlikwidować małą +zadyszkę+, jaką obserwowaliśmy jeśli chodzi o podpisywanie umów - dodał.

W połowie grudnia opublikowano projektu uchwały Rady Ministrów, z którego wynika, że wartość Krajowego Programu Kolejowego ma wzrosnąć o 4,3 mld zł, z czego 1,8 mld zł w wyniku dokapitalizowania PKP PLK, a 2,5 mld to dodatkowy kredyt EBI.

PKP Polskie Linie Kolejowe realizują Krajowy Program Kolejowy o wartości ponad 66 mld zł. To największy program w historii kolei. Zmodernizowanych będzie 9 tys. km torów, a na 8,5 tys. zwiększy się prędkość.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
EBI
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.