TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK największym beneficjentem programów CEF
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 08.03.2018 12:12:21
PKP PLK największym beneficjentem programów CEF

PKP Polskie Linie Kolejowe są największym beneficjentem z programu Connecting Europe Facility (CEF), czyli Łącząc Europę.

PKP Polskie Linie Kolejowe są największym beneficjentem z programu Connecting Europe Facility (CEF), czyli Łącząc Europę.

Spółka złożyła 22 wnioski i pozyskała ok. 18 mld zł - poinformował w środę członek zarządu PKP PLK Włodzimierz Żmuda.

"Jesteśmy największym beneficjentem CEF dlatego, że startowaliśmy we wszystkich trzech konkursach plus jeszcze jeden projekt. (...) W sumie złożyliśmy 22 wnioski. W pierwszym naborze złożyliśmy siedem, w drugim dziesięć, a w trzecim pięć. Złożyliśmy te wnioski skutecznie" - powiedział Żmuda podczas konferencji poświęconej programom zarządzanym centralnie przez Komisję Europejską.

"Praktycznie pełne 18 mld zł, które chcieliśmy pozyskać to pozyskaliśmy, a wniosków złożyliśmy na 23 mld zł" - dodał.

Podkreślił, że spółka była przygotowana na złożenie kolejnych wniosków, jednak jedynie ze względu na wyczerpanie pieniędzy w programach nie przeszły one w konkursie.

Wiceprezes powiedział, że wiele projektów realizowanych jest w formie "buduj", gdzie ryzyko ich realizacji jest dużo mniejsze, gdyż uzyskane są już decyzje administracyjne, a wykonawca realizuje jedynie projekty wykonawcze, czyli samą budowę.

Żmuda powiedział też, że spółce pomogły koperty narodowe, gdyż realizuje projekty duże o wartości od kilkuset mln zł do 2-3 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Unia Europejska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.