TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK: Linia średnicowa nie jest z gumy
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.03.2018 12:27:46
PKP PLK: Linia średnicowa nie jest z gumy (foto: Wikipedia/Błażej Pindor, lic.CC BY-SA 3.0)

Warszawska linia średnicowa nie jest z gumy – powiedział szef PKP PLK Ireneusz Merchel. Stąd decyzja o odbudowie stacji Warszawa Główna, pisaliśmy o tym jakiś czas temu w InfoRail.pl.

Warszawska linia średnicowa nie jest z gumy – powiedział szef PKP PLK Ireneusz Merchel. Stąd decyzja o odbudowie stacji Warszawa Główna, pisaliśmy o tym jakiś czas temu w InfoRail.pl.

Zakładamy, że ruch kolejowy będzie wzrastał. Na średnicy nie ma możliwości dobudowania dodatkowych torów – stwierdził Merchel. Stąd też reaktywacja Warszawy Głównej, która ma służyć pasażerom nie tylko w czasie remontu średnicy, do 2024 roku, ale także po jego zakończeniu.

Nasze założenie jest takie, że cześć pociągów może kończyć bieg na stacji Warszawa Główna – dodał Merchel. A to wiąże się z niewjeżdżaniem na średnicę. Chodzi tu o składy jadące z kierunku Radomia czy Skierniewic. Mimo, że przepustowość linii średnicowej zostanie poprawiona, zwiększy się też prędkość pociągów, przy wzrastającym ruchu, nie ma możliwości trasowania wszystkich połączeń przez średnicę.

Ireneusz Merchel zachwalał zatem zalety stacji Warszawa Główna. To Ochota, prawie centrum – mówił. Blisko jest stacja metra, są też dogodne przesiadki – dodał. Czy pasażerowie przekonają się do nowej koncepcji. W czasie remontu linii średnicowej nie będą mieli wyboru. A potem?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
linia średnicowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.