TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK jednak nie planują zakupu helikoptera?
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.04.2019 14:36:55
PKP PLK jednak nie planują zakupu helikoptera? (źródło: Twitter)

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na zapytanie Posła Stanisława Gawłowskiego w sprawie zakupu helikoptera do "monitorowania inwestycji" przez PKP PLK. Okazuje się, że Spółka nie planuje zakupu helikoptera.

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na zapytanie Posła Stanisława Gawłowskiego w sprawie zakupu helikoptera do "monitorowania inwestycji" przez PKP PLK. Okazuje się, że Spółka nie planuje zakupu helikoptera.

Wiceminister Andrzej Bittel wyjaśnił, że od 2018 r. (po przeprowadzeniu działań pilotażowych w 2017 r.) prowadzony jest przez PKP PLK monitoring realizacji inwestycji kolejowych przy użyciu nowoczesnych technologii (drony, punkty kamerowe z podglądem on-line oraz loty inspekcyjne śmigłowcem) na zasadach outsourcingu. Wszystkie formy monitoringu służą jako narzędzie wsparcia dla kadry nadzorującej realizację zadań inwestycyjnych. W 2019 r. monitoring inwestycji z wykorzystaniem ww. technologii będzie kontynuowany.

W ramach działań mających na celu optymalizację kosztów monitorowania inwestycji PKP PLK przeprowadziły, na prośbę Rady Nadzorczej, badanie cen rynkowych – cen jednostkowych helikopterów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Ministerstwo Infrastruktury
Andrzej Bittel
helikopter
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.