TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK inwestują w stację Pasłęk
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.07.2020 17:45:26
PKP PLK inwestują w stację Pasłęk (źródło: Wikipedia/Upior polnocy, lic. CC BY-SA 3.0)

PKP PLK planują inwestycje na stacji Pasłęk. Dwukrawędziowy peron zostanie przebudowany i przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

PKP PLK planują inwestycje na stacji Pasłęk. Dwukrawędziowy peron zostanie przebudowany i przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Spółka ogłosiła postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót w Pasłęku, na linii Olsztyn – Bogaczewo (nr 220). To ważna stacja na trasie z Olsztyna do Elbląga i Trójmiasta. W efekcie inwestycji zwiększy się komfort obsługi pasażerów. Podróżni skorzystają z nowego wyższego peronu, wyposażonego w antypoślizgową nawierzchnię. Będą nowe wiaty i ławki. Lepszą obsługę zapewni montaż nagłośnienia, nowe oznakowanie i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Z myślą o potrzebach osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zamontowane zostaną ścieżki dotykowe i pochylnia. Przewidziano stojaki rowerowe dla cyklistów.

W Pasłęku przebudujemy perony lub wybudujemy nowe przystanki. Pasażerowie będą wsiadać do pociągów bezpieczniej i wygodniej – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Szacunkowa wartość prac na stacji Pasłęk to 4 mln zł netto. Wybrany w przetargu wykonawca opracuje dokumentację projektową i wykona roboty, planowane na lata 2021-2022.

W województwie warmińsko-mazurskim w planach jest m.in. budowa peronów w Nikielkowie, Łankiejmach, Kolnie i Wietrzychowie. Realizacja inwestycji zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i pozwoli na wygodne codzienne podróże pociągami do pracy czy szkoły.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Pasłęk
stacja