TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP PLK chcą wyciąć 250 drzew, Wola protestuje
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.01.2019 11:35:14
PKP PLK chcą wyciąć 250 drzew, Wola protestuje (źródło: Wikipedia/Izaak, lic. CC-BY-SA 2.5)

PKP Polskie Linie Kolejowe planują wycinkę kolejnych 250 drzew zlokalizowanych w pobliżu torów kolejowych na wolskich Odolanach oraz Czystem. Burmistrz dzielnicy Wola zwrócił się do zarządu spółki z prośbą o ponowne przeanalizowanie tej decyzji.

PKP Polskie Linie Kolejowe planują wycinkę kolejnych 250 drzew zlokalizowanych w pobliżu torów kolejowych na wolskich Odolanach oraz Czystem. Burmistrz dzielnicy Wola zwrócił się do zarządu spółki z prośbą o ponowne przeanalizowanie tej decyzji.

Jak podał wolski Ratusz PKP PLK powołując się na ustawę o transporcie kolejowym oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury złożyło wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie 257 drzew znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych na Odolanach i Czystem. To już kolejnych tego typu wniosek kolejarzy, który wpłynął do wolskiego urzędu w ostatnich kilku miesiącach. Wcześniej PKP wnioskowało o wycinkę prawie 500 drzew z rejonu Odolan.

Skala tych wycinek jest ogromna, dlatego zwróciliśmy się do kolejarzy z prośbą o ponowne przeanalizowanie wycinki tak dużej liczby drzew. Kolejnym problemem jest to, że przepisy nie obligują PKP do realizacji nasadzeń zastępczych, dlatego apeluję do spółki kolejowej o zasadzenie nowych drzew na terenie naszej dzielnicy – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Dwa przesłane do Urzędu Dzielnicy Wola wnioski PKP PLK dotyczą wycinki ponad 750 drzew różnych gatunków.

Bardzo dobrze znamy przepisy o transporcie kolejowym oraz zapisy rozporządzenia, które w sposób jednoznaczny określają warunki dopuszczające usytuowanie drzew w sąsiedztwie linii kolejowych. Niemniej jednak, dokonanie przez kolejarzy nasadzeń zastępczych ma kolosalne znaczenie dla zmniejszenia uszczerbku zasobów przyrody na terenie naszej dzielnicy Biorąc pod uwagę wszelkie aspekty jeszcze raz apeluję do PKP o przemyślenie tej decyzji i bardzo liczę na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby – mówi Krzysztof Strzałkowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP PLK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.