TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity zmieniają regulamin, nie sprzedadzą biletów, gdy nie będzie miejsc
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.07.2018 09:43:34
PKP Intercity zmieniają regulamin, nie sprzedadzą biletów, gdy nie będzie miejsc

PKP Intercity zmieniają regulamin sprzedaży biletów. Kasa nie sprzeda nam ich, jeśli w pociągu nie będzie miejsc.

PKP Intercity zmieniają regulamin sprzedaży biletów. Kasa nie sprzeda nam ich, jeśli w pociągu nie będzie miejsc.

Ale jest furtka. W takiej sytuacji możemy otrzymać specjalne poświadczenie, które będzie uprawniało do zakupu biletu u drużyny konduktorskiej, i to bez dodatkowych opłat.

W informacji, która pojawiła się m.in. na Facebooku czytamy, że od 8 lipca br. PKP Intercity, w ramach pilotażu, będzie mogło skorzystać z rozwiązania częściowej blokady sprzedaży w pociągach, tak aby zapewnić komfortową podróż podczas szczytów przewozowych.

Od dłuższego czasu przewoźnik zachęca pasażerów do planowania podróży z wyprzedzeniem, tak aby mogli oni kupić bilet z miejscówką gwarantującą miejsce siedzące. Zachętą jest oferta zapewniająca tańsze bilety w momencie wcześniejszego zakupu. Ponadto podczas kupowania biletów w kasie pasażer jest zawsze informowany, że w danym pociągu nie ma już miejsc siedzących i proponowane są mu alternatywne połączenia. Również w internetowym systemie sprzedaży podróżny otrzymuje informację o zapełnieniu w pociągu. Jeżeli skład jest zapełniony, sugerowane jest wybranie innego połączenia. Pasażer mając wiedzę o braku wolnych miejsc, świadomie podejmuje decyzję czy chce podróżować na stojąco. Są jednak sytuacje, kiedy liczba podróżnych, która kupuje bilet bez gwarancji miejsca, jest tak duża, że nie jest możliwe zapewnienie przejazdu w komfortowych warunkach.

Decyzja o wprowadzeniu rozwiązania będzie podejmowana indywidualnie i tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy pociąg jest wzmocniony dodatkowymi wagonami i nie ma możliwości dostawiania kolejnych wagonów, ponieważ tak długi skład nie zmieści się w peronach – pisze przewoźnik.

Regulamin dostępny jest na stronie: www.intercity.pl/pl/site/bip/regulaminy/regulamin-przewozu-osob,-rzeczy-i-zwierzat-przez-spolke-pkp-intercity-sa.html


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
 • Michał R. Kowalski – 06.07.2018

  Żeby było więcej miejsca na Sz.P. Dotację trzeba ograniczyć ilość pasażerów.

 • Kuba Opic – 06.07.2018

  Świetnie. Czyli w pociągu będą sobie duchy siedzieć, bo właściciel biletu sobie nie wsiadł!? Co jak co, ale tego po IC się nie spodziewałem... Skandal.

 • Artur Wawa – 06.07.2018

  szkoda że w Polsce nie kursuje czeski RegioJet. On szybko zmusiłby Intercity do zmian w działalności przewozowej, zamiast bzdurnych zmian w regulaminach

 • Michał Gałek – 06.07.2018

  A jak wsiądziesz do pociągu bez biletu i będziesz chciał kupić u konduktora? Wysiadka i mandat?

 • Igor Wójciak – 06.07.2018

  Czyli kolejny ukłon w stronę komunikacji busowej. Debile. Ile to razy w kasie nie było miejsc a na żywo okazywało się że pociąg jedzie pusty.

 • Piotr Kowalski – 06.07.2018

  koniec świata.

 • Kamil Kolmer – 06.07.2018

  Patrz Maciek Dąbrowski . Cebulakom nie podobał się tłok to już nie pojadą XD

 • Zbigniew Cebeniak – 06.07.2018

  Wiekszość i tak nie rozumie co zostało napisane , analfabetyzm się szerzy !!! Był ciągły płacz że tłok a IC bierze pasażerów choć było na bilecie "brak gwarancji miejsca " teraz krzyk że nie będzie można kupić biletu choć nic się praktycznie nie zmieni 😞 Rożnica polega na tym że bilet trzeba będzie kupić w pociągu jesli się pasażer zmieści a już lamenty o jeżdżących duchach i mandatach !!! Ludzie !!! Ogarnijcie się !!! Edukację podstawową w tym kraju trzeba zmienić bo dorośli ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem albo udają wariatów !!!

 • Sebbastian Pioro – 06.07.2018

  Hahaha - zacznijmy od punktualności a dopiero później mówmy o komforcie... Osoba wypowiadajaca sie klamie ile wlezie - 15 czerwca jechalem IC do Krakowa (sklad jechal do Wiednia i nazwe mial chyba Szopen) - mial dwa extra wagony, które nie miescily sie na peronie... Konduktor wczesniej oglaszal, by podrózni chcacy wysiaśc na jednej ze stacji po drodze, by sie przemiescili do przodu... Ale fakt jest taki, ze pomimo tych dodatkowych wagonów ciezko bylo przejsc do toalety... Za to wracajac tez nie bylo kolorowo, ale ze wzgledu na spore opoznienia...

 • Piotr Jacek Jacoszek – 06.07.2018

  Czy do Lodzi Fabrycznej też miejsca będą tylko rezerwowane ? Jeski tak to jest skandal na półEuropy, do Lodzi to tak jak pociąg podmiejski

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.