TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity zaprasza na stację postojową Olszynka Grochowska w ramach Dnia Transportu
- Opublikowano: 28.09.2018 11:32:02
PKP Intercity zaprasza na stację postojową Olszynka Grochowska w ramach Dnia Transportu

Przejazd pociągami retro i drezynami, nocny spacer tunelem średnicowym (w nocy z 28/29 września), konkursy i atrakcje dla najmłodszych miłośników kolei – to tylko część wydarzeń, które w najbliższą sobotę będą miały miejsce z okazji Dnia Transportu.

Przejazd pociągami retro i drezynami, nocny spacer tunelem średnicowym (w nocy z 28/29 września), konkursy i atrakcje dla najmłodszych miłośników kolei – to tylko część wydarzeń, które w najbliższą sobotę będą miały miejsce z okazji Dnia Transportu.

Wydarzenia z okazji Dnia Transportu będą odbywać się 29 września br. w godz. 10 – 17 w Warszawie w sześciu lokalizacjach:

- Ministerstwo Infrastruktury (ul. Chałubińskiego 4/6),

- Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53),

- Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50),

- Dworzec Centralny – hala główna (Al. Jerozolimskie 54),

- Poczta Polska – Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy (ul. Łączyny 8),

- Lotnisko Chopina (ul. KOR 49 - obok biurowca Sonata PPL).

Dla pierwszych 800 osób, które odwiedzą wszystkie punkty i zbiorą okolicznościowe pieczątki, przewidziane są nagrody.

Atrakcje na stacji postojowej Olszynka Grochowska

Na miłośników kolei czeka szereg atrakcji na stacji postojowej PKP Intercity, która zlokalizowana jest na terenie Pragi Południe, nieopodal przystanku osobowego Warszawa Olszynka Grochowska. Wizyta tam to doskonała okazja do zwiedzenia Hali Całopociągowej – miejsca służącego technicznemu i sanitarnemu przygotowaniu pociągów przewoźnika do wyjazdu. Osoby zainteresowane taborem pasażerskim będą mogły zwiedzieć pociąg Pendolino, lokomotywę EP09 oraz Siemens EuroSprinter – potocznie nazywaną Husarzem. Fani retro kolei zyskają możliwość podziwiania dawnych parowozów oraz zabytkowych wagonów. Co więcej, na terenie stacji będzie przygotowana specjalna strefa atrakcji, w której znajdzie się m.in. symulator jazdy pociągiem i fotobudka. Ponadto zostaną przeprowadzane konkursy i warsztaty dla najmłodszych.

Na stację Warszawa Grochów będzie można dojechać w sobotę specjalnym pociągiem kursującym z dworca Warszawa Gdańska (rozkład jazdy w załączonej tabeli).

Transportowcy zapraszają

Prezentacja szybowca, loty symulatorem dronów, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych, zwiedzanie pocztowej sortowni, badanie tempa reakcji, prezentacja symulatorów zdarzeń i dachowania, warsztaty robotyki oraz liczne konkursy to główne atrakcje zaplanowane w ramach obchodów Dnia Transportu.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/DzienTransportu/ .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
tabor
wagon
lokomotywa
  • Damian Kazimierczak – 29.09.2018

    Dość późno piszą o takich atrakcjach chyba celowo aby nie zeszło się aż tylu chętnych. Jak chciałem kiedyś zobaczyć tylko tak poglądowo jak prezentuje się hala na Olszynce Grochowskiej to nie można bo wielka tajemnica , podobnie z tunelem średnicowym a przed dniem zwiedzania informacja o zwiedzaniu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.