TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity zapowiada zaawansowane rozmowy ws. WiFi w Pendolino
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 19.09.2017 17:49:26 8 komentarzy
PKP Intercity zapowiada zaawansowane rozmowy ws. WiFi w Pendolino

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu WiFi w pociągach Pendolino - poinformował we wtorek PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu WiFi w pociągach Pendolino - poinformował we wtorek PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

"Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów" - powiedział Oniszczuk.

"Przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola (na początku kwietnia tego roku - PAP) skomplikował nam proces wejścia WiFi w Pendolino. (...) Montaż WiFi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby.

Dodał, że na czas montażu WiFi przynajmniej jeden skład musiałby być wyłączony z eksploatacji, żeby przetestować jego działanie.

"Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem (producentem Pendolino - PAP) i są dosyć zaawansowane" - wyjaśnił Oniszczuk.

"Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi" - " - dodał.

Z posiadanych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
PKP Intercity
Alstom
 • Władek – 19.09.2017

  Rozwiązaniem może być komunikacja kwantowa, nie potrzeba żadnych wzmacniaczy i anten

 • Z Mazowsza – 20.09.2017

  Producentowi trzeba dać do zrozumienia co to znaczy czarny PR i że to byly prawdopodobnie ostatnie Pendolino kupione przez PKP

 • L.A. – 20.09.2017

  Jak to ma działać jak "usługa" Ery z logowaniem, podawaniem numeru itp. to dziękujemy!!! Wystarczy wzmocnić sygnał GSM.

 • Juzio – 20.09.2017

  To chyba będzie jakaś kosmiczna technologia, że trzeba ponad roku na jej wdrożenie. Jeden z operatorów w reklamach mówi - włączysz do gniazdka i masz . Są gniazdka w składzie?

 • Terezjusz – 20.09.2017

  Przecież na słupach trakcyjnych wystarczy zamontować wzmacniacze sygnału

 • A_1a – 20.09.2017

  Do emisji sygnału wymagana jest antena. Tak? Tak. No więc trzeba uczynić z szyn anteny. Proste?

 • I Pociąg Dojedzie Wszędzie – 20.09.2017

  a do jazdy pociągiem wymagane są szyny. Tak? Tak. No więc trzeba uczynić z anten szyny. Proste?

 • Adam – 07.10.2017

  @Z Mazowsza - wtedy jeszcze bardziej podniesie ceny montażu WiFi i powypadkowych napraw Pendolino.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.