TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity zapowiada zaawansowane rozmowy ws. WiFi w Pendolino
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 19.09.2017 17:49:26 8 komentarzy
PKP Intercity zapowiada zaawansowane rozmowy ws. WiFi w Pendolino

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu WiFi w pociągach Pendolino - poinformował we wtorek PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu WiFi w pociągach Pendolino - poinformował we wtorek PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

"Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów" - powiedział Oniszczuk.

"Przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych. Wypadek, który zdarzył się koło Opola (na początku kwietnia tego roku - PAP) skomplikował nam proces wejścia WiFi w Pendolino. (...) Montaż WiFi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby.

Dodał, że na czas montażu WiFi przynajmniej jeden skład musiałby być wyłączony z eksploatacji, żeby przetestować jego działanie.

"Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem (producentem Pendolino - PAP) i są dosyć zaawansowane" - wyjaśnił Oniszczuk.

"Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi" - " - dodał.

Z posiadanych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
PKP Intercity
Alstom
 • Władek – 19.09.2017

  Rozwiązaniem może być komunikacja kwantowa, nie potrzeba żadnych wzmacniaczy i anten

 • Z Mazowsza – 20.09.2017

  Producentowi trzeba dać do zrozumienia co to znaczy czarny PR i że to byly prawdopodobnie ostatnie Pendolino kupione przez PKP

 • L.A. – 20.09.2017

  Jak to ma działać jak "usługa" Ery z logowaniem, podawaniem numeru itp. to dziękujemy!!! Wystarczy wzmocnić sygnał GSM.

 • Juzio – 20.09.2017

  To chyba będzie jakaś kosmiczna technologia, że trzeba ponad roku na jej wdrożenie. Jeden z operatorów w reklamach mówi - włączysz do gniazdka i masz . Są gniazdka w składzie?

 • Terezjusz – 20.09.2017

  Przecież na słupach trakcyjnych wystarczy zamontować wzmacniacze sygnału

 • A_1a – 20.09.2017

  Do emisji sygnału wymagana jest antena. Tak? Tak. No więc trzeba uczynić z szyn anteny. Proste?

 • I Pociąg Dojedzie Wszędzie – 20.09.2017

  a do jazdy pociągiem wymagane są szyny. Tak? Tak. No więc trzeba uczynić z anten szyny. Proste?

 • Adam – 07.10.2017

  @Z Mazowsza - wtedy jeszcze bardziej podniesie ceny montażu WiFi i powypadkowych napraw Pendolino.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!