TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity zadowolone z wakacji
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.09.2017 14:57:01 18 komentarzy
PKP Intercity zadowolone z wakacji

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że przewoźnik w tegoroczne wakacje odnotował 15% wzrost liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że przewoźnik w tegoroczne wakacje odnotował 15% wzrost liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Wynik ten udało się osiągnąć przy podobnej liczbie uruchamianych pociągów. Jakość obsługi pasażera, indywidualne podejście do każdego klienta – to zdaniem Prezesa najważniejsze czynniki wpływające na wzrost liczby podróżnych. Marek Chraniuk podkreślił też, że w pociągach PKP Intercity dostępne są przedziały rodzinne, a co za tym idzie oferty dla rodzin. W okresie wakacyjnym zauważamy wzrost podróży seniorów, zwłaszcza w kierunkach turystycznych – mówił szef przewoźnika.

Prezes Chraniuk stwierdził także, że kolej może być konkurencyjna zwłaszcza przez komfort i jakość podróżowania. Najbardziej mobilną grupą są studenci, chcemy zachęcić ich do podróżowania pociągiem atrakcyjna ceną – mówił szef PKP Intercity. Mamy dla nich specjalne oferty – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • kolejFAN – 14.09.2017

  Hmmm tylko że pasażerowie już jakby mniej zadowoleni z usług PICU.

 • ic – 14.09.2017

  Ciekawe czy Chraniuk dojechał do Krynicy pociągiem pICu? Bo oferta tam praktycznie nie istnieje.

 • Marek – 14.09.2017

  Chraniuk nie musi dojeżdżać. Chraniuka się dowozi.

 • G.kolejarz – 14.09.2017

  Panowie z IC nie ma co popadać w samozadowolenie. Na razie firma wychodzi na prostą a do sukcesu bardzo daleka droga.Zobaczcie na TLK i na te czeskie wagony a mina Wam zrzednie.Są powody do wstydu a nie trabieniu o sukcesach.

 • Misiek zdzisiek – 15.09.2017

  Jaka cena taka usługa. Zapłać 150 zł to będziesz miał pędolino. Masz wybór.

 • akuku – 15.09.2017

  "Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy"Rozumiem że Pan Prezes przyjechał do Krynicy na Forum pociągiem spółki IC, prawda?

 • Zetes – 15.09.2017

  A więc, zdaniem pana prezesa, fajnie jest! Tylko dlaczego pociągi sezonowe z Wrocławia oraz Katowic do Łeby z roku na rok są coraz krótsze (ostatnio już tylko po 4 wagony...)? A może czas przejazdu zniechęca potencjalnych klientów IC?

 • kolejFAN – 15.09.2017

  @AKUKUNo z pewnością jechał nocnymi Karpatami w 8 osobowym mechpomie :DDa może do Maliniaka wsiadł?hehepolityka taborowo-ofertowa PICu dla kurortów nie istnieje.

 • Damian – 15.09.2017

  Tak jest, dla pICu się chwalą, 80 zł za nocną rzeźnię , składy skrócone a Pendolino za 150 zł tylko do Gdyni, dalej i tak dopłać do PR czy TLK kiedy to autobus kosztuje od 35zł z Katowic do Gdańska. Kiedyś PKP IC to był prestiż , dziś zjechał na psy.

 • Kam – 15.09.2017

  Jest wiele minusów... kup bilet weekendowy na 1 klasę a i tak pojedziesz drugą bo nie ma jedynki w skladzie pociągu...

 • Analos – 15.09.2017

  Polski Bus Kraków - Gdańsk - 40 złTLK - 90Autokar pół godziny szybciej. Szkoda, że nabijamy kabzę obcemu kapitałowi.

 • Mariusz – 15.09.2017

  Wszyscy myśleli, że nie może być bardziej jałowego, bezczynnego i wiecznie samozadowolonego prezesa PKP IC niż Celejewski. A jednak...Zero wizji, zero zmian. Gdyby zmienić taryfę, urealniając ceny zarówno w dół, jak i w górę, a także różnicując je w zależności od pory dnia i tygodnia, ta spółka mogłaby mieć wzorsty na poziomie 20-25% rok do roku. Ale to Chraniuka nie obchodzi, dla niego ważne jest tylko trwanie. Rozwój usług dodatkowych w pociągach, otwarcie spółki na nowe grupy pasażerów, ambitniejsze kampanie marketingowe zamiast Januszowego pseudomarketingu - to przecież nic nie warte pierdoły. Ważne, że jest stołek.

 • kolejFAN – 16.09.2017

  Okazuje się że dobra zmiana pisiorska zdolowala PIC jeszcze bardziej niz platformerska obsada. Masakra

 • insider – 16.09.2017

  @kolejFANAkurat Leonkiewicz był światełkiem w tunelu. Jego zastępca ds. technicznych Rybotycki odziedziczony po Celejewskim zaniedbał wprawdzie kwestię napraw taboru, ale Marek i Jarek nie są pod tym względem lepsi.A Leonkiewicz wykazał się świeżym spojrzeniem na taryfę, akcje marketingowe, zarządzanie kosztami, etc. I zrozumiał, że przyszłość PKP IC tkwi w transformacji segmentu ekonomicznego, a nie celejewskim "premium".

 • schab – 16.09.2017

  To dzięki TLK jest dobry wynik. a nie dzięki przepłaconym zardzewiałym i brudnym pędolino

 • kolejFAN – 18.09.2017

  pendolino powinno być pociągiem w kategorii cenowej D-POSP (zlikwidować wogóle taryfę E) - przejazd powinien odbywac się za płatną miejscówką (np. 20-25 zł) - miejscówka w EIC-Ex maksymalnie np.10-15 zł. I tyle. PIC powinien skończyć z chorą, absurdalną,grabieżczą taryfą ekspresową!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.