TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity wyprzedzają konkurencję. Pojadą z Przemyśla do Ostrawy
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2019 12:12:13
PKP Intercity wyprzedzają konkurencję. Pojadą z Przemyśla do Ostrawy

PKP Intercity poinformowały o planach uruchomienia bezpośredniego połączenia z Pragi do Ostrawy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to ruch uprzedzający działania konkurencji z RegioJet czy LEO Express.

PKP Intercity poinformowały o planach uruchomienia bezpośredniego połączenia z Pragi do Ostrawy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to ruch uprzedzający działania konkurencji z RegioJet czy LEO Express.

Połączenie ma wystartować w grudniu i będzie uruchamiane we współpracy z Ceskimi Drahami. Dlatego też pociąg zostanie zestawiony z czeskich wagonów, co potwierdził w rozmowie z InfoRail.pl Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Szef przewoźnika zapewnił po raz kolejny, że konkurencji się nie boi, a nowe połączenie to nic innego jak odpowiedź na potrzeby pasażerów. Cały czas musimy liczyć się z tym, że konkurencja się pojawia, zwłaszcza po wejściu IV pakietu kolejowego. Ważne jest to, żeby zapewnić dogodne połączenia dla pasażerów – stwierdził Marek Chraniuk.

Dalej Prezes PKP Intercity wskazał na około 100 dodatkowych miejsc zatrzymań od nowego rozkładu jazdy. To także ukłon w kierunku pasażerów. Nie zawsze konkurencja sprosta wymaganiom pasażera. My jeździmy na dłuższych trasach i jako jedyny przewoźnik łączymy całą Polskę. Mamy też pasażera najdłużej w pociągu. Jeśli ktoś będzie chciał z nami konkurować to musi konkurować na dłuższych trasach. Będziemy mieli połączenie np. aż do Moskwy – tłumaczył Marek Chraniuk.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Przemyśl
Ostrawa
 • Александр Арцишевский – 12.09.2019

  Jaka będzie oferta PKP? Ostatni mój zakup na Leo to tam i powrót za 111zl. Przebija?

 • RegioJet PL unofficial – 12.09.2019

  Zapewne kuszteka w RegioJet będzie tańsza niż 2 klasa u konkurencji.

 • Piotr Pyć – 12.09.2019

  Pojadą wypożyczonymi czeskimi wagonami i czeską lokomotywą?

 • Marcin Kościelnik – 12.09.2019

  I niech mi ktoś powie że konkurencja nie jest potrzebna. Skoro już na samą myśl o konkurencji PKPIC potrafi uruchomić dodatkowe pociągi.

 • Przemek Magiera – 12.09.2019

  Kto o zdrowych zmysłach wybierze PIC, jeśli będzie mógł wybrać konkurencję?

 • Przemysław Kossakowski – 12.09.2019

  No to w ramach konkurencji czekamy na PKPIC pomiędzy Wrocławiem a Pragą bo Leo już zaczyna od nowego rozkładu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.