TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity: w te wakacje przewieziemy co trzeciego mieszkańca Polski
PKP IC InfoRail.pl - Opublikowano: 26.06.2019 15:26:07 1 komentarz
PKP Intercity: w te wakacje przewieziemy co trzeciego mieszkańca Polski

PKP Intercity spodziewa się, że w te wakacje z usług przewoźnika skorzysta statystycznie więcej niż co trzeci mieszkaniec Polski.

PKP Intercity spodziewa się, że w te wakacje z usług przewoźnika skorzysta statystycznie więcej niż co trzeci mieszkaniec Polski. Tegoroczne lato może być więc kolejnym rekordowym okresem pod względem liczby przewiezionych pasażerów oraz zrealizowanej pracy przewozowej.

W ubiegłym roku w okresie wakacji z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln podróżnych. Spółka przewiduje, że wyniki tegorocznego lata mogą być jeszcze lepsze. Wyniki osiągnięte od początku czerwca 2019 roku pokazują, że podróżowanie naszymi pociągami jest coraz popularniejsze. Według wstępnych danych w pierwszych 23 dniach czerwca przewieźliśmy prawie 6 procent pasażerów więcej niż rok temu. To oznacza, że tendencja wzrostowa w dalszym ciągu się utrzymuje – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Z myślą o pasażerach i w związku z rosnącym zainteresowaniem podróżami koleją, PKP Intercity w wakacje uruchamia średnio około 420 pociągów każdego dnia, czyli około 40 składów więcej niż poza sezonem letnim. W związku z panującymi wysokimi temperaturami, jednym z ważniejszych w tym okresie udogodnień jest klimatyzacja. Aktualnie wyposażonych w nią jest już większość wagonów oraz 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli wszystkie pojazdy Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART. Z klimatyzacji pasażerowie korzystają w pociągach kategorii IC, EIC i EIP. Planując podróż należy natomiast pamiętać, iż nie jest ona standardem w pociągach najniższej kategorii – TLK. Informacje o udogodnianiach, w tym także wyposażeniu składu w klimatyzację oraz dostępności wagonu restauracyjnego WARS, można sprawdzić na stronie internetowej intercity.pl (np. w wyszukiwarce połączeń) lub w kasach biletowych.

W trakcie tego lata w 31 strategicznie rozłożonych lokalizacjach w całej Polsce, PKP Intercity zabezpieczyło także zapasy butelkowanej wody, która będzie wydawana pasażerom w określonych sytuacjach.

Dzięki realizowanemu największemu w historii programowi inwestycyjnemu, już za 4 lata klimatyzacja w pociągach PKP Intercity będzie standardowym wyposażeniem. Po zakończeniu programu będzie ona dostępna w 94 proc. taboru.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • Krzysiek Basiak – 26.06.2019

  bez klimatyzacji i w ścisku? Nie, podziękuję

 • Damian Dls – 26.06.2019

  Chyba śmieszne..

 • Czajek Patryk Czajowski – 26.06.2019

  😂 Najpierw trzeba przyjechać 🤣 koleje regionalne, np wielkopolskie biją IC na głowę pod względem komfortu podróży

 • Mateusz Włodarczyk – 26.06.2019

  Zamiast tych wagonów powinny być bezprzedziałowe Flirty i Darty

 • Max Gibaszewski – 26.06.2019

  Bardziej by tu pasowało "przelecimy" no ale dobra. :D

 • Paweł Olwert – 26.06.2019

  To groźba!

 • Marian Gosik – 26.06.2019

  Co trzeciego? A pojadą do miejsc gdzie pkp intercity w ogóle nie dociera? Np do Grudziądza?

 • Przemysław Mach – 26.06.2019

  tylko pytanie czym w te wakacje znowu wypożyczyli te gówno z Czech w zeszłe wakacje zarzekali się że to będzie ostatni raz a znowu mamy powtórkę z rozrywki dobrze że w 2020 roku wchodzi 4 pakiet kolejowy to firmy z zachodu wciągną nosem tą komunistyczną spółkę

 • Konrad Krajewski – 26.06.2019

  Zapraszam do mojego wagonu Przemyśl-Kołobrzeg tylko 19 godzin.

 • Aleksander Bucholski – 26.06.2019

  Przynajmniej już wiadomo, skąd szacunki, że 1/3 społeczeństwa ma depresję.

 • Edward Zamyslowski – 26.06.2019

  A co z tymi pozostałymi? Pójdą pieszo?😀

 • Sebastian Szczęśniak – 26.06.2019

  Co trzecią osobę ??? Chyba komunikacją zastępczą lub szrotem z autohaus Czechy 😂😂😂😂

 • Adam Piotrowski – 26.06.2019

  Raczej co trzeci mieszkaniec Polski się przejedzie 😀

 • Marek Leszczynski – 26.06.2019

  Agnieszka Górska ...drżyj 🤣🤣

 • Sebbastian Pioro – 26.06.2019

  😂😂😂😂 I mocno go wkurzycie 😂😂😂😂 zdjęcie zrobione 2 dni temu w klimatyzowanej saunie zwanej polonia... Jak słońce zaczęło mocno grzać (poza Polską granicą) to i klima przestała działać...

 • Grzegorz Szydło – 26.06.2019

  Mnie nie. 😎

 • Grzegorz Gender – 27.06.2019

  Ciekawe, ilu przeżyje.

 • kolejFAN – 27.06.2019

  wszystko, byleby nie karpie i flety.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.