TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity w projekcie IC NightJet . Od grudnia
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2018 12:53:30 3 komentarze
PKP Intercity w projekcie IC NightJet . Od grudnia

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity przygotowało pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin.

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity przygotowało pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin.

Umożliwi on pasażerom dzienny dojazd do Berlina oraz nocny do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Po stronie polskiej zatrzyma się m.in. na stacjach Wrocław Główny, Opole Główne, Kędzierzyn-Koźle i Racibórz. Jak poinformował dziś Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk dodatkowo pociąg IC Przemyślanin, jadący z Przemyśla, będzie prowadził grupę wagonów do Berlina, które przełączone zostaną do pociągu IC NightJet w Katowicach. Trzy wagony do Przemyśla, w tym sypialny i dwa 2. Klasy, będą odczepiane na stacji w Raciborzu, po czym wyruszą w podróż do Katowic przez Gliwice i Zabrze. Dzięki temu mieszkańcy aż sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego zyskują połączenie międzynarodowe i będą mogli dojechać bezpośrednio do stolicy Niemiec – powiedział Marek Chraniuk.

Według zapowiedzi szefa PKP Intercity dzięki tej współpracy możliwe będzie lepsze wykorzystanie taboru. Pociąg z Bohumina do Berlina poprowadzi polska lokomotywa. Husarz nie będzie zatem czekał bezczynnie a w tym czasie będzie pracował. Pociąg IC NighJet zostanie zestawiony z wagonów kilku przewoźników, którzy będą uczestniczyli w tym projekcie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Berlin
Budapeszt
Wrocław
Przemyśl
Katowice
 • Bonk Józek – 06.11.2018

  Na zdjęciu oklepana praska miejscówa :|

 • Krzysztof Springer – 06.11.2018

  Szkoda że nie ma już EN Jan Kiepura :(

 • kolejFAN – 06.11.2018

  IC przygotowało? no raczej gdyby OeBB nie przetrasowało Metropola na Wrocław to PIC nie wystawiłby takiego składu i relacji..

 • kolejFAN – 06.11.2018

  pytanie czy dostanie nazwę IC Nightjet METROPOL czy tylko IC Nightjet?

 • Damian Kazimierczak – 07.11.2018

  Wszystko fajnie tylko niech cholera w końcu zrobią ceny przejściówek w dobrej cenie bo kto tym pojedzie za takie ceny. Rozumiem ceny wewnętrzne ale np. Bohumin -Chałupki czy Breclav- Kuty itp. to zaporowa oferta a nas nie obchodzi zysk dla IC dostępność do pociągu. Nikt po nocach nie będzie czekał na opóźniony IC po to aby przejechać parę km. ale kupuję bilet z Wrocławia do Chałupek na IC dalej przejściówkę i dalej Czeski bilet Bohumin -Brecalv itd. choćby w wagonach ogólnodostępnych 2 kl., co innego w sypialnych , bilet relacyjny .

 • kolejFAN – 09.11.2018

  masz rację, ale jeśli chodzi o zakup biletów na ten pociąg w relacji do/z CZECH najlepiej byłoby kupowac na stronie CD, będą najtańsze. Problem będzie z zakupem biletu np. Racibórz-Wiedeń bo strona CD takiego biletu zaczynającego się w Polsce a kończącego w Austrii już nie sprzeda..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.