TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity uczci tegoroczne Święto Niepodległości
PKP INTERCITY InfoRail.pl - Opublikowano: 10.11.2017 12:28:58
PKP Intercity uczci tegoroczne Święto Niepodległości

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Do obchodów tegorocznego święta dołącza PKP Intercity.

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Do obchodów tegorocznego święta dołącza PKP Intercity.

W sobotę 11 listopada br. pracownicy kas i drużyn konduktorskich przewoźnika będą mieć przypięte do mundurów znaczki akcji "Niepodległa". Inicjatywa PKP Intercity jest owocem współpracy spółki z Biurem Programu "Niepodległa", organizatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które przypada w przyszłym roku. W celu uhonorowania tegorocznego święta, pracownicy obsługi kas i drużyn konduktorskich będą mieć przypięte specjalne biało-czerwone znaczki inicjatywy "Niepodległa" – cyfrowo odświeżonym rękopisem Józefa Piłsudskiego.

Poprzez uczestnictwo w tej zaszczytnej inicjatywie chcemy włączyć się w obchody tegorocznego Święta Niepodległości i przypominać pasażerom naszych pociągów o wydarzeniach sprzed blisko stu lat. Jako państwowy przewoźnik, wraz z organizatorem akcji, planujemy zaangażować się w przyszłoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Pracownicy kas będą mieć przypięte znaczki akcji na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity. W ten symboliczny sposób przewoźnik planuje uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, gdy po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Program Wieloletni "Niepodległa" to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o przyszłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji planowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze na terenie całego kraju oraz zagranicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości. W inicjatywę, jako jeden z partnerów, włączyło się także PKP Intercity. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.niepodlegla.gov.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity