TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity uczci tegoroczne Święto Niepodległości
PKP INTERCITY InfoRail.pl - Opublikowano: 10.11.2017 12:28:58
PKP Intercity uczci tegoroczne Święto Niepodległości

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Do obchodów tegorocznego święta dołącza PKP Intercity.

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Do obchodów tegorocznego święta dołącza PKP Intercity.

W sobotę 11 listopada br. pracownicy kas i drużyn konduktorskich przewoźnika będą mieć przypięte do mundurów znaczki akcji "Niepodległa". Inicjatywa PKP Intercity jest owocem współpracy spółki z Biurem Programu "Niepodległa", organizatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które przypada w przyszłym roku. W celu uhonorowania tegorocznego święta, pracownicy obsługi kas i drużyn konduktorskich będą mieć przypięte specjalne biało-czerwone znaczki inicjatywy "Niepodległa" – cyfrowo odświeżonym rękopisem Józefa Piłsudskiego.

Poprzez uczestnictwo w tej zaszczytnej inicjatywie chcemy włączyć się w obchody tegorocznego Święta Niepodległości i przypominać pasażerom naszych pociągów o wydarzeniach sprzed blisko stu lat. Jako państwowy przewoźnik, wraz z organizatorem akcji, planujemy zaangażować się w przyszłoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Pracownicy kas będą mieć przypięte znaczki akcji na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity. W ten symboliczny sposób przewoźnik planuje uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, gdy po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Program Wieloletni "Niepodległa" to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o przyszłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji planowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze na terenie całego kraju oraz zagranicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości. W inicjatywę, jako jeden z partnerów, włączyło się także PKP Intercity. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.niepodlegla.gov.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.