TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2019 10:39:04
PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych

PKP Intercity zapowiedziały rozszerzenie siatki połączeń międzynarodowych. Będzie kilka nowości.

PKP Intercity zapowiedziały rozszerzenie siatki połączeń międzynarodowych. Będzie kilka nowości.

Piąta para do Berlina

W czerwcu 2020 roku uruchomiona zostanie dodatkowa para pociągów w relacji Warszawa – Berlin.

Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę pasażerów, dzięki ciekawym rozwiązaniom taryfowym. Rośnie również liczba pociągów BGE – powiedział Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Od 1 grudnia planowane jest uruchomienie pociągu Wawel z Krakowa do Berlina - dodał.

Na Białoruś 3 pociągi

W nowym rozkładzie jazdy rozwinięta zostanie także oferta połączeń między Warszawą a Białorusią. Będą 3 pociągi z Warszawy do Brześcia. Pociąg IC Batory z Pragi i Budapesztu poprowadzi grupę wagonów do Moskwy, a IC Mickiewicz z Warszawy do Brześcia zostanie skomunikowany z pociągami z/do Mińska.

TLK Rozewie do Żyliny

Relacja pociągu TLK Rozewie zostanie wydłużona do Żyliny na Słowacji. Pociąg ma zapewnić codzienne skomunikowanie Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Katowic ze Słowacją.

Graz i Ostrawa z połączeniami do Przemyśla

Południe Polski zostanie skomunikowane z Czechami i Austrią dzięki uruchomieniu dwóch nowych połączeń Przemyśl – Graz i Przemyśl – Ostrawa. Będzie też więcej pociągów sezonowych do Czech. TLK Wydmy pojadą do Helu, TLK Wolin do Kołobrzegu, zaś TLK Pirat do Świnoujścia.

Widzimy duże zainteresowanie połączeniami międzynarodowymi, jak chociażby pociągiem EIC Sobieski z Trójmiasta do Wiednia. Dlatego staramy się stale rozwijać naszą ofertę dla pasażerów – powiedział szef PKP Intercity Marek Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity