TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2019 10:39:04
PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych

PKP Intercity zapowiedziały rozszerzenie siatki połączeń międzynarodowych. Będzie kilka nowości.

PKP Intercity zapowiedziały rozszerzenie siatki połączeń międzynarodowych. Będzie kilka nowości.

Piąta para do Berlina

W czerwcu 2020 roku uruchomiona zostanie dodatkowa para pociągów w relacji Warszawa – Berlin.

Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę pasażerów, dzięki ciekawym rozwiązaniom taryfowym. Rośnie również liczba pociągów BGE – powiedział Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Od 1 grudnia planowane jest uruchomienie pociągu Wawel z Krakowa do Berlina - dodał.

Na Białoruś 3 pociągi

W nowym rozkładzie jazdy rozwinięta zostanie także oferta połączeń między Warszawą a Białorusią. Będą 3 pociągi z Warszawy do Brześcia. Pociąg IC Batory z Pragi i Budapesztu poprowadzi grupę wagonów do Moskwy, a IC Mickiewicz z Warszawy do Brześcia zostanie skomunikowany z pociągami z/do Mińska.

TLK Rozewie do Żyliny

Relacja pociągu TLK Rozewie zostanie wydłużona do Żyliny na Słowacji. Pociąg ma zapewnić codzienne skomunikowanie Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Katowic ze Słowacją.

Graz i Ostrawa z połączeniami do Przemyśla

Południe Polski zostanie skomunikowane z Czechami i Austrią dzięki uruchomieniu dwóch nowych połączeń Przemyśl – Graz i Przemyśl – Ostrawa. Będzie też więcej pociągów sezonowych do Czech. TLK Wydmy pojadą do Helu, TLK Wolin do Kołobrzegu, zaś TLK Pirat do Świnoujścia.

Widzimy duże zainteresowanie połączeniami międzynarodowymi, jak chociażby pociągiem EIC Sobieski z Trójmiasta do Wiednia. Dlatego staramy się stale rozwijać naszą ofertę dla pasażerów – powiedział szef PKP Intercity Marek Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • Michał Paweł Łukasz – 12.09.2019

  A mają czym jeździć?

 • Mariusz Woronko – 12.09.2019

  A co z Grodnem?

 • Mariusz Stępień – 12.09.2019

  "jak chociażby pociągiem EIC Sobieski z Trójmiasta do Gdyni" Czo? :D Oraz: "poicąg IC", "z z"...

 • Krzysztof Dura – 12.09.2019

  Kiedy pojedziemy do Monachium?

 • Grażyna Lipińska – 13.09.2019

  a kiedy będzie znowu połączenie z Warszawy do Frankfurtu nad Menem 😔

 • Julek Piotrowski – 13.09.2019

  A kiedy bilety na te połączenia kupimy w aplikacji e-shop IC? Bo jak na razie to stronka spółeczki odsyła po nie do kasy, gdzie nawet NIEDASIE ceny sprawdzić, zanim się kupi. Tylko powrotne bilety z Czech można zakupić w e-shop ČD i to po dużo korzystniejszych cenach niż w kasach IC, ale trzeba je wydrukować w formacie A4 i przed odpuszczeniem Czech poświadczyć w czeskiej kasie albo u czeskiego konduktora (który czasami na odcinku Ostrava - Bohumín już nie zdąży przyjść). Inaczej na terenie Polski taki bilet jest nieważny i konduktor IC wlepia mandat + wypisuje nowy bilet. Niech żyje polska logika.

 • Tomasz Myśliwiec – 13.09.2019

  A kiedy wróci połączenie z Budapesztem przez Muszynę/Plavec?

 • Andre Geri – 13.09.2019

  A po co

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.