TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity Remtrak dalej się rozwija. Kamień węgielny kamieniem milowym
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.10.2019 13:54:30
PKP Intercity Remtrak dalej się rozwija. Kamień węgielny kamieniem milowym

Dziś (4 października) miało miejsce ważne wydarzenie dla PKP Intercity Remtrak. W obecności władz samorządowych oraz szefów spółek kolejowych wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego zakładu.

Dziś (4 października) miało miejsce ważne wydarzenie dla PKP Intercity Remtrak. W obecności władz samorządowych oraz szefów spółek kolejowych wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowego zakładu.

Trzeba mieć marzenia – mówił Zbigniew Ciemny, szef Remtraku. A te właśnie się spełniają. W Idzikowicach rusza budowa nowego zakładu, w którym będą wykonywane naprawy okresowe nie tylko wagonów, ale także lokomotyw.

Prezes Zbigniew Ciemny dziękował szefostwu PKP Intercity za zielone światło dla inwestycji. Rzeczywiście obecna ekipa jest wyjątkowo przychylna pracom, realizowanym w Remtraku. A ich efekty widać gołym okiem. Nowa hala, w której dziś odbyła się oficjalna część uroczystości jest efektem dobrej współpracy z PKP Intercity.

Dzięki stałemu rozwojowi Remtrak jest jednym z największych pracodawców w regionie. A zatrudnienie jeszcze wzrośnie po oddaniu nowego zakładu. Nic zatem dziwnego, że Prezes Zbigniew Ciemny odbierał dziś nie tylko gratulacje, ale także podziękowania od lokalnych samorządowców.

Dobra współpraca w ramach PKP Intercity obejmuje nie tylko Remtrak, ale także WARS – podkreślał dziś Prezes Marek Chraniuk. Rozwój zakładów w Idzikowicach przyczyni się do jeszcze lepszej jakości świadczonych usług, a to na pewno spowoduje dalszy wzrost liczby przewożononych przez nas pasażerów – mówił Marek Chraniuk.

III etap rozbudowy

W ramach III etapu rozbudowy planowana jest budowa nowych hal z warsztatami specjalistycznymi, jak również obiektów zaplecza technicznego i socjalno-administracyjnego. Dalsza rozbudowa obiektów w Idzikowicach ma podnieść jakość wykonywanych napraw taboru kolejowego i usług świadczonych w tym zakresie dla PKP Intercity. Skorzystają także mieszkańcy powiatu opoczyńskiego, dla których utworzone zostaną nowe miejsca pracy. Docelowo zatrudnionych ma zostać od 400 do 450 nowych pracowników. Rozbudowa Remtraktu podyktowana jest rosnącą liczbą pasażerów, korzystających z usług PKP Intercity. Stąd potrzeba posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego, w którym tabor przewoźnika będzie utrzymywany. Inwestycje w Remtrak pozwolą na znaczne zwiększenie wykonywanych samodzielnie przeglądów i napraw okresowych.

Nowe hale w Idzikowicach będą dysponowały szeregiem specjalistycznych stanowisk, np. do naprawy zestawów kołowych. Zostaną zamontowane też tokarki do regeneracji profili kół, prasy do zestawów czy linie do naprawy maźnic. Do naprawy wózków będą służyły stanowiska tworzące ciąg technologiczny do obsługi poziomu utrzymania P4 i P5, czyli od rozbiórki, poprzez mycie, pomiary i weryfikację, poprzez montaż, regulację i próby wstępnych nacisków zmontowanych wózków. W razie konieczności posłużą również naprawie, regeneracji lub wymianie na nowe. Zakończenie procesu modernizacji oddziału w Idzikowicach pozwoli na zaspokojenie około 90% potrzeb PKP Intercity w zakresie przeglądów P4, 25% przeglądów P5 wagonów, jak również około 60% przeglądów okresowych lokomotyw elektrycznych oraz niemal wszystkich prac przy zestawach kołowych. To oznacza, że przewoźnik będzie coraz bardziej uniezależniony od podmiotów zewnętrznych w tym zakresie. Dzięki temu możliwe będzie szybkie, elastyczne i efektywne kosztowo reagowanie na bieżące potrzeby taborowe spółki.

Nowy zakład w Idzikowicach ma być gotowy za 19 miesięcy. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Remtrak
PKP intercity
Idzikowice