TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity przyciągają nowych podróżnych
PKP IC - Opublikowano: 11.10.2018 11:48:00
PKP Intercity przyciągają nowych podróżnych

Rodziny z dziećmi, osoby młode i seniorzy oraz niemal 30 tys. osób z niepełnosprawnościami – z pociągów PKP Intercity korzystają dosłownie wszyscy.

Rodziny z dziećmi, osoby młode i seniorzy oraz niemal 30 tys. osób z niepełnosprawnościami – z pociągów PKP Intercity korzystają dosłownie wszyscy.

Tylko między czerwcem a sierpniem do składów PKP Intercity wsiadło niemal 13,5 mln pasażerów, a z danych przewoźnika wynika, że z roku na rok chętnych przybywa. Komfortowe pociągi, wygodne przedziały, dobre połączenia między miastami, atrakcyjne ceny biletów to tylko niektóre z powodów, dla których podróżni wybierają przejazdy koleją.

Z rodziną? Tylko pociągiem.

Bilety rodzinne cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych. Niewątpliwie pociąg jest wygodnym rozwiązaniem na podróż z dziećmi, zwłaszcza, że kolej oferuje szereg udogodnień na przejazdy rodzinne. W pociągach PKP Intercity są specjalne przedziały dla rodzin, można też skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek na bilety. W wakacje 2018 w PKP Intercity wykupiono ponad milion biletów na przejazdy rodzinne! To wzrost o 12% w stosunku do zeszłego roku i aż 40% wzrost w porównaniu do wakacji 2016 roku. Najpopularniejsze relacje wybierane przez rodziny to połączenia między Trójmiastem a Warszawą, Krakowem a Warszawą, Krakowem a Trójmiastem i między Warszawą a Wrocławiem.

Wygodne połączenia dla seniorów

Bilety dla seniora to oferta dla osób po 60. roku życia, którym przysługuje 30% zniżka. Ponadto, każdy emeryt i rencista ma prawo do dwóch przejazdów koleją w ciągu roku ze zniżką wynoszącą 37%. Należy pamiętać, że bilety ze zniżką są ważne wraz z dokumentem tożsamości potwierdzającym wiek. W przypadku przejazdu z wyższą zniżką należy mieć przy sobie także odpowiednie zaświadczenie o prawie do renty czy emerytury. W wakacje 2018 roku pociągami PKP Intercity podróżowało aż 10% więcej seniorów niż w ubiegłym roku. Seniorzy najchętniej korzystali z przejazdów na linii Trójmiasto-Warszawa oraz Kraków-Warszawa.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych

Na podróż pociągami PKP Intercity decyduje się także coraz więcej osób z niepełnosprawnościami. W wakacje 2018 roku składami przewoźnika podróżowało prawie 30 tys. takich osób. To aż 60% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najczęściej wybierali się oni w podróż na trasach Trójmiasto-Warszawa, Kraków-Warszawa i Białystok-Warszawa. Większe zainteresowanie tej grupy podróżami pociągiem wynikają między innymi z wprowadzanych przez przewoźnika udogodnień, a tym samym lepszym dopasowaniem składów do potrzeb osób niepełnosprawnych. W części taboru znajdziemy np. zewnętrzne drzwi wyposażone w windę, miejsca z przestrzenią na wózek czy przestronne toalety. W ramach programu "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" przewidziano inwestycje na poziomie 7 mld zł do 2023 roku. Po jego zakończeniu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80% z nowego lub zmodernizowanego składu, w każdym pociągu zaś znajdzie się przestrzeń przystosowana dla osób poruszających się na wózkach.

Aby ułatwić pasażerom niepełnosprawnym wybór pociągu, w wyszukiwarce połączeń PKP Intercity mogą oni znaleźć składy, które dostosowane są do ich potrzeb. Po wpisaniu szczegółów podróży (daty i relacji) można wybrać udogodnienia, z których pasażerowie chcieliby skorzystać – wagony z platformą/windą dla osób poruszających się na wózkach czy wagon z oznaczeniami w alfabecie Braille'a. PKP Intercity oferuje niepełnosprawnym także nieodpłatną pomoc przy wsiadaniu, wysiadaniu z pociągu oraz przy przesiadaniu się do innego pociągu. Wystarczy zgłosić potrzebę udzielenia takiej pomocy na co najmniej 48 godzin przed rozpoczęciem podróży. Można to zrobić za pomocą formularza zgłoszeniowego, w godzinach pracy Centrów Obsługi Klienta, a także telefonicznie za pomocą infolinii dla abonentów krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych pod numerem 703 200 200 lub dla abonentów zagranicznych i dla połączeń zagranicznych pod numerem +48 22 3919757.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
pasażer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.