Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

PKP Intercity przyciągają nowych podróżnych

inforail
11.10.2018 09:48
0 Komentarzy

Rodziny z dziećmi,osoby młode i seniorzy oraz niemal 30 tys. osób z niepełnosprawnościami – zpociągów PKP Intercity korzystają dosłownie wszyscy.

Tylko między czerwcem a sierpniem do składów PKP Intercitywsiadło niemal 13,5 mln pasażerów, a z danych przewoźnika wynika, że z roku narok chętnych przybywa. Komfortowe pociągi, wygodne przedziały, dobre połączeniamiędzy miastami, atrakcyjne ceny biletów to tylko niektóre z powodów, dlaktórych podróżni wybierają przejazdy koleją.

Z rodziną? Tylkopociągiem.

Bilety rodzinne cieszą się dużym zainteresowaniempodróżnych. Niewątpliwie pociąg jest wygodnym rozwiązaniem na podróż z dziećmi,zwłaszcza, że kolej oferuje szereg udogodnień na przejazdy rodzinne. Wpociągach PKP Intercity są specjalne przedziały dla rodzin, można teżskorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek na bilety. W wakacje 2018 w PKPIntercity wykupiono ponad milion biletów na przejazdy rodzinne! To wzrost o 12%w stosunku do zeszłego roku i aż 40% wzrost w porównaniu do wakacji 2016 roku.Najpopularniejsze relacje wybierane przez rodziny to połączenia międzyTrójmiastem a Warszawą, Krakowem a Warszawą, Krakowem a Trójmiastem i międzyWarszawą a Wrocławiem.

Wygodne połączeniadla seniorów

Bilety dla seniora to oferta dla osób po 60. roku życia,którym przysługuje 30% zniżka. Ponadto, każdy emeryt i rencista ma prawo dodwóch przejazdów koleją w ciągu roku ze zniżką wynoszącą 37%. Należy pamiętać,że bilety ze zniżką są ważne wraz z dokumentem tożsamości potwierdzającym wiek.W przypadku przejazdu z wyższą zniżkąnależy mieć przy sobie także odpowiednie zaświadczenie o prawie do renty czyemerytury. W wakacje 2018 roku pociągami PKP Intercity podróżowało aż 10%więcej seniorów niż w ubiegłym roku. Seniorzy najchętniej korzystali zprzejazdów na linii Trójmiasto-Warszawa oraz Kraków-Warszawa.

Z myślą o osobachniepełnosprawnych

Na podróż pociągami PKP Intercity decyduje się także corazwięcej osób z niepełnosprawnościami. W wakacje 2018 roku składami przewoźnikapodróżowało prawie 30 tys. takich osób. To aż 60% więcej niż w tym samymokresie ubiegłego roku. Najczęściej wybierali się oni w podróż na trasachTrójmiasto-Warszawa, Kraków-Warszawa i Białystok-Warszawa. Większezainteresowanie tej grupy podróżami pociągiem wynikają między innymi zwprowadzanych przez przewoźnika udogodnień, a tym samym lepszym dopasowaniemskładów do potrzeb osób niepełnosprawnych. W części taboru znajdziemy np.zewnętrzne drzwi wyposażone w windę, miejsca z przestrzenią na wózek czyprzestronne toalety. W ramach programu „PKP Intercity – Kolej DużychInwestycji” przewidziano inwestycje na poziomie 7 mld zł do 2023 roku. Po jegozakończeniu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80% z nowego lubzmodernizowanego składu, w każdym pociągu zaś znajdzie się przestrzeńprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach.

Aby ułatwić pasażerom niepełnosprawnym wybór pociągu, wwyszukiwarce połączeń PKP Intercity mogą oni znaleźć składy, które dostosowanesą do ich potrzeb. Po wpisaniu szczegółów podróży (daty i relacji) można wybraćudogodnienia, z których pasażerowie chcieliby skorzystać – wagony z platformą/windądla osób poruszających się na wózkach czy wagon z oznaczeniami w alfabecieBraille'a. PKP Intercity oferuje niepełnosprawnym także nieodpłatną pomoc przywsiadaniu, wysiadaniu z pociągu oraz przy przesiadaniu się do innego pociągu.Wystarczy zgłosić potrzebę udzielenia takiej pomocy na co najmniej 48 godzinprzed rozpoczęciem podróży. Można to zrobić za pomocą formularza zgłoszeniowego, w godzinach pracy CentrówObsługi Klienta, a także telefonicznie za pomocą infolinii dla abonentówkrajowych sieci stacjonarnych i komórkowych pod numerem 703 200 200 lub dlaabonentów zagranicznych i dla połączeń zagranicznych pod numerem +48 22 3919757.


Komentarze