TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity połączone z LOT?
RZECZPOSPOLITA InfoRail - Opublikowano: 04.02.2016 10:06:42 4 komentarze
PKP Intercity połączone z LOT?

Dość zaskakujące doniesienia przedstawiła dzisiejsza Rzeczpospolita. Według dziennika rząd planuje połączenia PLL LOT z jedną ze spółek kolejowych. Mogłyby to być PKP Intercity.

Dość zaskakujące doniesienia przedstawiła dzisiejsza Rzeczpospolita. Według dziennika rząd planuje połączenia PLL LOT z jedną ze spółek kolejowych. Mogłyby to być PKP Intercity. W grę wchodzi też PKP CARGO. Trzeba przyznać, że to pomysł dość oryginalny, ale i rewolucyjny. Według Rzeczpospolitej takie połączenie miałoby ratować przewoźnika lotniczego, którego kondycja, najdelikatniej mówiąc, nie jest najlepsza. Strata LOT-u za ubiegły rok to 250 mln zł.

Ministerstwo Skarbu nie komentuje tych doniesień, ale według informacji Rzeczpospolitej to właśnie w tym resorcie odbyło się już spotkanie, na którym omawiano ten pomysł. Najciekawsze jest jednak to, że nie był on jeszcze konsultowany z żadnym z przewoźników?

Plusem takiego rozwiązania mogłoby być wporadzenie pociągów PKP Intercity dojeżdżających na lotniska albo łączony bilet kolejowo-lotniczy. Wydaje się jednak, że dziś do tego daleka droga...Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
LOT
 • dlkl – 04.02.2016

  czyi mozna by wprowadzic Zastepcza Komunkacje Lotnicza albo w druga strone Zastepcza Komunikacje Kolejowa w ramach jednego przedsiebiorstwa

 • wujek Fester – 04.02.2016

  Miczurin też uważał że da się skrzyżować wszystko ze wszystkim.

 • PTf – 04.02.2016

  bieda i niekompetencja + bieda i niekompetencja w tym przypadku równałaby się biedzie i niekompetencji do kwadratu. Z drugiej strony im szybciej padnie, tym lepiej dla budżetu.

 • Piotr K. – 04.02.2016

  To jak wysłać chorego do innego chorego w nadzieji że dzięki temu wyzdrowieją...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.