TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity połączone z LOT?
RZECZPOSPOLITA InfoRail - Opublikowano: 04.02.2016 10:06:42 4 komentarze
PKP Intercity połączone z LOT?

Dość zaskakujące doniesienia przedstawiła dzisiejsza Rzeczpospolita. Według dziennika rząd planuje połączenia PLL LOT z jedną ze spółek kolejowych. Mogłyby to być PKP Intercity.

Dość zaskakujące doniesienia przedstawiła dzisiejsza Rzeczpospolita. Według dziennika rząd planuje połączenia PLL LOT z jedną ze spółek kolejowych. Mogłyby to być PKP Intercity. W grę wchodzi też PKP CARGO. Trzeba przyznać, że to pomysł dość oryginalny, ale i rewolucyjny. Według Rzeczpospolitej takie połączenie miałoby ratować przewoźnika lotniczego, którego kondycja, najdelikatniej mówiąc, nie jest najlepsza. Strata LOT-u za ubiegły rok to 250 mln zł.

Ministerstwo Skarbu nie komentuje tych doniesień, ale według informacji Rzeczpospolitej to właśnie w tym resorcie odbyło się już spotkanie, na którym omawiano ten pomysł. Najciekawsze jest jednak to, że nie był on jeszcze konsultowany z żadnym z przewoźników?

Plusem takiego rozwiązania mogłoby być wporadzenie pociągów PKP Intercity dojeżdżających na lotniska albo łączony bilet kolejowo-lotniczy. Wydaje się jednak, że dziś do tego daleka droga...Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
LOT
 • dlkl – 04.02.2016

  czyi mozna by wprowadzic Zastepcza Komunkacje Lotnicza albo w druga strone Zastepcza Komunikacje Kolejowa w ramach jednego przedsiebiorstwa

 • wujek Fester – 04.02.2016

  Miczurin też uważał że da się skrzyżować wszystko ze wszystkim.

 • PTf – 04.02.2016

  bieda i niekompetencja + bieda i niekompetencja w tym przypadku równałaby się biedzie i niekompetencji do kwadratu. Z drugiej strony im szybciej padnie, tym lepiej dla budżetu.

 • Piotr K. – 04.02.2016

  To jak wysłać chorego do innego chorego w nadzieji że dzięki temu wyzdrowieją...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!