TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity podsumowały wakacje: 8,3 mln pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.09.2020 15:45:09
PKP Intercity podsumowały wakacje: 8,3 mln pasażerów

Wakacyjne podróże z PKP Intercity: pasażerowie coraz chętniej korzystają z transportu kolejowego.

Epidemia koronawirusa  ograniczyła  wakacyjne podróże Polaków w tym roku. Od początku czerwca do końca sierpnia 2020 r. z usług PKP Intercity skorzystało 8,3 mln pasażerów.

To o niemal 6 mln mniej niż w czasie ubiegłorocznego okresu letniego, lecz z każdym miesiącem liczba pasażerów wybierających pociągi przewoźnika jest coraz większa. W czerwcu, lipcu i sierpniu 2020 roku przejazd z PKP Intercity wybrało o 41% mniej podróżnych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wtedy z usług przewoźnika skorzystało 14,2 mln osób.  Widoczna jest jednak duża dynamika wzrostu liczby pasażerów w kolejnych miesiącach.

W sierpniu PKP Intercity przewiozło ponad dwa razy więcej pasażerów (3,54 mln) niż jeszcze w czerwcu (1,72 mln) i ponad cztery razy więcej niż w maju (840 tys.). Co istotne, mimo iż każdy z letnich miesięcy 2020 r. charakteryzował się spadkiem w stosunku do analogicznych miesięcy w ubiegłym roku, to z każdym kolejnym miesiącem te różnice były coraz mniejsze.

Popularność podróży koleją osiągnęła szczyt między 10 a 16 sierpnia br., kiedy to pociągami przewoźnika podróżowało ponad 800 tys. osób. W tym tygodniu miał miejsce też rekord dzienny przewiezionych pasażerów. W niedzielę 16 sierpnia z usług PKP Intercity skorzystało 144 tysiące osób.

W czasie tegorocznych wakacji najwięcej pasażerów (390 tys.) korzystało z połączeń na trasie Warszawa - Trójmiasto. To zmiana w stosunku do okresu letniego w ubiegłym roku, kiedy to największą popularnością cieszyły się podróże między Warszawą a Krakowem. W te wakacje PKP Intercity przewiozło pomiędzy stolicą a Gdańskiem, Gdynią i Sopotem o 48% więcej pasażerów niż pomiędzy stolicą a Krakowem. Trójmiasto było bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży koleją - od początku czerwca do końca sierpnia do Gdańska, Gdyni i Sopotu przyjechało blisko 1,8 mln osób. (PKP IC)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
pasażer