TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity otwierają zaplecze na Dni Transportu Publicznego
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.09.2017 21:57:02 1 komentarz
PKP Intercity otwierają zaplecze na Dni Transportu Publicznego

W niedzielę, 24 września, PKP Intercity umożliwi miłośnikom kolei zwiedzanie stacji technicznej na Olszynce Grochowskiej. Dzięki temu zobaczą, jak funkcjonuje kolej "od kuchni".

W niedzielę, 24 września, PKP Intercity umożliwi miłośnikom kolei zwiedzanie stacji technicznej na Olszynce Grochowskiej. Dzięki temu zobaczą, jak funkcjonuje kolej "od kuchni".

W ramach tegorocznej edycji stołecznych Dni Transportu Publicznego, w niedzielę 24 września br., odbędzie się "Dzień Transportu Kolejowego". Dla uczestników wydarzenia PKP Intercity zorganizowało zwiedzanie stacji techniczno-postojowej Warszawa Grochów w godzinach od 10:00 do 14:15. Miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć zaplecze techniczne przewoźnika, w którym każdego dnia serwisowane i przygotowywane do kursów są pociągi krajowe i międzynarodowe. W planie wycieczki nie zabraknie również najnowszych pojazdów PKP Intercity – Pendolino, FLIRT3 i PesaDART. Zwiedzający wejdą do kabiny maszynisty, zobaczą halę całopociągową i stanowiska do szkolenia maszynistów na symulatorze. Specjalne atrakcje przygotowano także dla najmłodszych miłośników kolejowych podróży.

Zwiedzanie odbędzie się w zorganizowanych grupach, dlatego osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu, powinny zgłosić się pod adres e-mail: dtp.kolej@gmail.com. W zgłoszeniu wystarczy podać dane kontaktowe i preferowane godziny wejścia. Więcej informacji można znaleźć na stronie ssks.org.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • Eros – 24.09.2017

    Na zapisy. Jakby nie można normalnie tego zrobić.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.